Jump to content
IGNORED

Jak wyjąć pływak ze zbiornika paliwa w quattro


szper11

Recommended Posts

Witam,

Panowie czy ktoś może ma dokładną instrukcję jak wyjąć pływak ze zbiornika paliwa w 1,9 TDI AFN quattro? Znalazłem fotostory ale do ośki a w quattro w zbiorniku jest jeszcze pompka paliwa i za nic nie mogę tego wszystkiego wyciągnąć.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A rozbierałeś już do miejsca gdzie odpiołeś wężyki i odkręciłeś nakrętke mocującą tą dużą ? Bo jeśli pływak Ci sie zaciął bądź coś jest z nim nie tak to najpierw sprawdź sobie wtyczkę , bo nie trzeba wyjmować pływaka wtedy. Ja miałem dzięki Bogu rozpieprzoną wtyczke w zbiorniku tylko i nic nie musiałem kombonować z wyjmowaniem :D musiałe ją tylko znajsc bo przewód spierprzył gdzieś na bok xD

Link to comment
Share on other sites

Powodem wyciągnięcia u mnie jest wariujący wskaźnik paliwa między rezerwą a 1/3 stanu paliwa. Jeżeli u Ciebie było to samo to faktycznie muszę poszukać czy jakiś przewód nie spadł, chociaż wtedy pewnie nie działał by zupelnie wskaźnik.

Tak wężyki zdjąlem, nakrętkę odkręciłem. Nie chciałem ciągnąć żeby coś nie urwać i po kilku próbach wyciągania poskładałem wszystko do kupy. Wyczytałem też gdzieś że całą podstawę trzeba obrócić w lewo żeby to wszystko wyszło, ale zanim zrobię następne podejście chciałem mieć pewność jak się za to zabrać.

Link to comment
Share on other sites

niestety u Mnie powodem rozebrania było to iż kontrolka paliwa cały czas mi sie świeciła nawet jezeli zatankowałem do pełna więc niestety nie wiem jak sie wyjmuje ( to nie wykluca że coś z wtyczka mogło się stać ) ale jak coś to poszukam w necie a nóż coś wynajdę ^^

#1

znalazłem coś takiego piszą że trzeba przekręcić o 15 stopni w lewo albo lekko podwarzyć , z resztą sam zobacz http://audislask.pl/sprawy-mechaniczne/%28a4-b5%29-wymiana-pompy-paliwa-audi-a4-b5-1-8t/

#2
Cytat z "audiclub.org" :

"Nie wiem jak jest w dieslu ale w moim aucie wymieniałem pompę i pływak będąc na urlopie w Szwecji 023.gif . 30 minut roboty 002.gif .
Ja musiałem robic to dwa razy bo po wyminie pompy ułamał mi się przewód od czujnika i mi wariował.
Trzeba zdjąć dywanik w bagażniku i zdemontować pokrywę - chyba 3 wkręty. Podem trzeba wypiąć dwie wtyczki i zluzować węże paliwowe. Sprawa banalnie prosta, Następnie odkręcić wielką plastikową nakrętkę z uszczelką zbiornika. Tam zobaczysz pompę. Trzeba ją wykręcić w lewo. Trzeba użyć troszkę siły ale z czuciem. Tylko ostrożnie nie połam plastików! Później bez problemu zdemontujesz czujnik poziomu paliwa.
Trzeba tylko głęboko sięgnąć ręką."
Edited by ?ukaj
Link to comment
Share on other sites

ok dzięki

W sobotę będę próbował jeszcze raz się tam dobrać to dam znać jak poszło.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...