Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cykające popychacze a4 b6 1.9 avf


sebo1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. kupiłem audi a4 przebieg 190tys . zauważyłem dziwne cykanie silnika (tylko w trakcie jazdy).

Doszłem do wniosku że są to popychacze... zaczołem od wymiany oleju na lepszy poniewaz był zalany jakimś tanim. Nalałem mu liqui-moly 4200 5w30, troszke się poprawiło ale nie całkiem. Wymieniłem popychacze na INA i dalej cyka. Ostatnio wlałem wyciszacz popychaczy liqui-moly ale ciągle troche cykają.

Jakie propozycje jeszcze? przepłukać silnik przy następnej zmianie oleju?


Rozwiązałem problem "cykania" !!!!

Okazało się że osłona gumowa przegubu kierownicy nie była dobrze nałożona, przez co dochodziły takie dźwięki jakby coś cykało.

Śmieszna sprawa :) Warto sobie to sprawdzić zanim zacznie się jakiekolwiek remonty.

Edytowane przez sebo1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. kupiłem audi a4 przebieg 190tys . zauważyłem dziwne cykanie silnika (tylko w trakcie jazdy).

Doszłem do wniosku że są to popychacze... zaczołem od wymiany oleju na lepszy poniewaz był zalany jakimś tanim. Nalałem mu liqui-moly 4200 5w30, troszke się poprawiło ale nie całkiem. Wymieniłem popychacze na INA i dalej cyka. Ostatnio wlałem wyciszacz popychaczy liqui-moly ale ciągle troche cykają.

Jakie propozycje jeszcze? przepłukać silnik przy następnej zmianie oleju?

Rozwiązałem problem "cykania" !!!!

Okazało się że osłona gumowa przegubu kierownicy nie była dobrze nałożona, przez co dochodziły takie dźwięki jakby coś cykało.

Śmieszna sprawa :) Warto sobie to sprawdzić zanim zacznie się jakiekolwiek remonty.

Jak już jesteśmy przy śmiesznych sprawach to też płakałem kiedyś, że mój silnik cyka. Okazało się, że to egr tak sobie pocykuje. O mały włos bym remontował zdrowy silnik :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu trzeba pamietac ze nasze pazdziochy maja juz prawie 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...