Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ORI Sub Jak sprawdzić czy działa ew. Zmiana głosnika


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie ze jakos słabo on gra. Wydaje mi się ze kiedys jakos głosnijeszy bass był w aucie a teraz nie słysze w ogole bassu z bagażnika tylko z głosników w aucie . Jak dotykam delikatnie palcem membrany to czuje delikatne mrowienie ale zeby jakos znacząco sie głosnik miał wychylać to niestety nie. I teraz pytanie . czy da sie jakos sprawdzic czy ten głosnik działa bez rozbierania wszystkiego ? i czy da sie ewentualnie w jego miejsce wkręcic cos innego zeby zagrało ?


aha i jeszcze jedna bardzo wazna kwestia ktora zauważyłem . jak podczas słuchania myzyki odepne wtyczke od wzmacniacza to tak jakby delikatnie głosniej grały głosniki w srodku .

chodzi o to ze jak mam zakniete auto i w bagazniku w trakcie grania odłącze wtyczke to głosniki wewnątrz zaczynaja głosniej grac .

Edytowane przez kubajvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie rozumiem z tym odpinaniem wtyczki. Piszesz że odpinasz wtyczkę od wzmacniacza i że wtedy głośniej gra, nie za bardzo mi się to widzi bo wtedy oprócz suba przestają też grać tylne głośniki. Nie wyobrażam sobie aby pozostałe dwa głośniki z przodu robiły więcej hałasu niż wszystkie cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tłumacze o co mi chodziło .

Chodziło mi o to ze jak odepne ten czarny przewód ktory idzie do głosnika w subie to automatycznie głosniki w drzwiach zaczynaja grac głosniej . i maja wiecej basu niz jak mam ten przewód podłączony .

poza tym zauwazyłem ze głosnik w subie nie gra czysto tylko delikatnie popiarduje ale nie jest to spowodowane przebita membrana . chyba musze rozebrac wzmacniacz i zobaczyc czy tam cos sie nie dzieje niedobrego albo podac jakies zródło dzwieku bezposrednio na głosnik i sprawdzic czy to czasem nie on jest winny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz rozumiem, odpinasz wtyczkę głośnika basowego. Sprawdź czy membrana suba rusza się swobodnie i czy cewka nie ociera o nabiegunnik, objawia się to takim szorowaniem słyszalnym z wnętrza głośnika. Podczas sprawdzania naciskaj z czuciem i równomiernie membranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to nic się nie wyjaśniło, nadal podejrzany jest wzmacniacz albo głośnik. Jeszcze warto by było zmierzyć rezystancję głośnika, w systemie noki bodajże jest 4ohm. Można też by było podłączyć jakikolwiek inny głośnik o podobnej średnicy w celu sprawdzenia czy czysto gra, lub tak jak proponowałeś podpiąć głośnik z auta do innego sprzętu. Oczywiście głośnik "w powietrzu" będzie grał ciszej i jest ryzyko że przy większej mocy cewka zacznie uderzać o nabiegunnik ale to będzie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak ze odepne wtyczke i podam na głosnik sygnał z innego zródła niz wzmacniacz i sprawdze czy głosnik jakos zagra . filtr dolnoprzepustowy znajduje sie gdzies przy głosniku czy we wzmacniaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu i jest robiony aktywnie czyli przed końcówką mocy. Filtrem się nie przejmuj do oceny czy głośnik gra czysto można podać całe pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...