Skocz do zawartości
IGNOROWANY

automatyczna skrzynia biegów 01N sie "slizga"


kostekdg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy mam audi A4B5 1,9TDi ze skrzynia automatyczna 01N

Problem polega mianowicie ze 4ty bieg się "slizga"

Pewnego dnia jadac około 50km bez problemu nawet przy zmianie z 3 na 4 bieg zatrzymalem się na czerwonym świetle po ruszeniu nagle wszystko było ok do 3 biegu 4 bieg się wbił z wielkim szarpaniem ale auto nie zaczęło przyspieszac atylko obroty szły w górę i znowu szarpnelo i tak w kółko ale dodam ze po delikatnym dodaniu gazu auto pomalutku jedzie i pomału przyspiesza

Dodam ze skrzynie pierwszy raz miałem naprawianą rok temu co prawda wtedy problem polegał na tym ze skrzynia dusiła silnik przy zatrzymywania po naprawie i przejechaniu około 10tys km wystąpił problem podobny do tego co mam teraz skrzynia została naprawiona ale również objaw powrócił tylko wtedy auto straciło 3 i 4 bieg teraz po naprawie i przejechaniu około 3 tys km problem powrócił ale trochę dla mnie dziwny bo ten objaw (slizganie sie na 4biegu) pojawia się dopiero po przejechaniu około 50 km jak by tarczki były spalone to działo by sie to odrazy albo po przejechaniu kilku km a nie prawie 50

Jak ktoś ma pomysł co to może być i dlaczego tak się dzieje to proszę o komentarz bo nie powiem ze ten automat kosztuje mnie juz tyle co naprawa tip tronika a nie starego 4 biegowego heeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vaga i sprawdź błędy.

Czy po wbiciu jakiegokolwiek biegu (R,D,3,2,1) przy jednocześnie wciśniętym hamulcu, trzęsie katoserią auta?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia chodzi dobrze nic nie trzęsie, dziś nawet specjalnie pojechałem sprawdzić. Skrzynia zaczęła dziwnie chodzić dopiero po 44 km a najdziwniejsze jest to ze zjechale na najbliższą stacje stanołem poszlem na stacje za 5 minut odpalam auto i skrzynia zmienia biegi normalnie przez kolejne 30 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...