Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie tylnego koła podczas bardzo wolnej jazdy


Ramion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Na początek przepraszam, jeśli piszę w złym dziale, ale ciężko było mi to sklasyfikować.
Istotą mojego problemu jest dziwne "huczenie" dochodzące najprawdopodobniej z prawego tylnego koła. Pojawia się ono przy bardzo wolne jeździe do przodu (ok. 5-10 km/h, bo gdy jadę już z normalną prędkością to nic nie słychać) oraz nawet trochę bardziej wyraźne przy jeździe do tyłu i skręcie. Jest on cykliczny i prawdopodobnie pojawia się on po pełnym obrocie koła, bo jeśli delikatnie przyspieszę, dźwięk również pojawia się częściej. Przypomina on nic innego jak huczenie sowy ;). Jest on głośniejszy i częstszy gdy rano ruszam spod domu oraz był przez moment bardzo głośny po umyciu samochodu. Zauważyłem również jego intensyfikację po wymianie kół (na letnie o cal większe).

Nie zauważyłem zmian w prowadzeniu, lecz jest on niezwykle irytujący podczas "toczenia się" w korku.

Może wspólnymi siłami uda nam się wyeliminować owy dźwięk :)

Pozdrawiam, Michał.

Edytowane przez Ramion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie grzeje się koło. Może hamulec nie odbija?

Jak podniosłem samochód na lewarku, to przy obracaniu kołem natrafiałem na na opór, gdy koło znajdowało się w konkretnym położeniu. Później podniosłem również z drugiej strony, to opór też występował, ale zdawało mi się, że mniejszy. Powiedz, jeśli to faktycznie hamulec mi ściska i wyczuje, że tarcza będzie nagrzana, to co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...