Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przeróbka na Quattro da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zakupiłem sobie a4 b5 z 95r silniczek 1.6 i że jako inni robią swapy itp.. to mam pytanko, czy da radę wstawić napęd quattro? jakie koszta części? robocizny? no i czy się to opłaca. Co do silnika to wiadomo byłoby coś większego. A być może zostaje sprzedać i kupić quattro? Czekam na info ;)

Opublikowano

Sądzę że do 1.6 quattro to troszkę nieporozumienie, ośka ciągnie sie tyle o ile, a co dopiero z AWD.

Fakt miało by to sens przy zmianie motoru, z tym że swap plus do tego dorzucenie quattro kosztowałoby znacznie więcej niż porządne 1.8t w Q :)

Opublikowano
  • Autor

No wiadomo, że jeśli chce quatrro to i silnik jakiś dobry.. 2.0 czy wyżej.. bo nie wiem jak się sprawuje quattro w 1.8t...

Opublikowano

ten kolega http://a4-klub.pl/index.php?/user/107396-adhdmfe/mówił że nie takie rzeczy ogarniał jak mu mówiłem, że montaż Q w b5 to rzeźba nie warta zachodu. więc może z nim pogadaj.

Opublikowano

1.8t jest jednym z lepszych motorowni VAGa, duża moc, stosunkowo niskie spalanie, bardzo podatny na modzenie.

2.0 omijaj szerokim łukiem, same problemy z nimi.

Zostają również Vki na temat który sie nie wypowiem zbytnio bo nie wiele o nich wiem, słyszałem od osób które mają owe silniki że lubią dość olej i pocą sie pod głowicami, no i oczywiście droższe części eksploatacyjne typu rozrząd czy choćby nawet ilość oleju itd.

Ale nie o tym temat, a więc nie byłoby raczej problemu wstawienia mostu w tył, jednak koszty jakie sie z tym wiążą są dość spore i w sumie dużo taniej byłoby kupić gotowe wozidło z mocnym motorem i z napędem.

Opublikowano

ten kolega http://a4-klub.pl/index.php?/user/107396-adhdmfe/mówił że nie takie rzeczy ogarniał jak mu mówiłem, że montaż Q w b5 to rzeźba nie warta zachodu. więc może z nim pogadaj.

Rzeźba nie warta zachodu. Tyle o ile b6/b7 jest praktycznie P&P tak b5 podłoga jest inna w FWA i AWD.

Z ekonomicznego punku widzenia to weź sprzedaj ten samochód i szukaj zdrowej 1.8t + Q, bądź S4, bo zapewne tyle by cie wyszło rezanie Q w Twoim aucie.

Opublikowano
  • Autor

ten kolega http://a4-klub.pl/index.php?/user/107396-adhdmfe/mówił że nie takie rzeczy ogarniał jak mu mówiłem, że montaż Q w b5 to rzeźba nie warta zachodu. więc może z nim pogadaj.

Wiesz... nie wiem czy to prawda ale np chyba koleś mówił, że w audi 80 chyba... podwozie jest to samo co w quattro, tylko musiał załatwić sobie np z rozbitego quattro wał i most... nie wiem czy to prawda dlatego ja też o to pytam... czy trzeba coś rzeźbić i czy da radę.

Opublikowano

Wiesz... nie wiem czy to prawda ale np chyba koleś mówił, że w audi 80 chyba... podwozie jest to samo co w quattro, tylko musiał załatwić sobie np z rozbitego quattro wał i most... nie wiem czy to prawda dlatego ja też o to pytam... czy trzeba coś rzeźbić i czy da radę.

rzeźbić trzeba bo jest inna podłoga, to naprawdę duże koszta wychodzą więc tak jak mówią koledzy: sprzedaj i kup coś z Q.

Opublikowano

ten kolega http://a4-klub.pl/index.php?/user/107396-adhdmfe/mówił że nie takie rzeczy ogarniał jak mu mówiłem, że montaż Q w b5 to rzeźba nie warta zachodu. więc może z nim pogadaj.

Wiesz... nie wiem czy to prawda ale np chyba koleś mówił, że w audi 80 chyba... podwozie jest to samo co w quattro, tylko musiał załatwić sobie np z rozbitego quattro wał i most... nie wiem czy to prawda dlatego ja też o to pytam... czy trzeba coś rzeźbić i czy da radę.

b4 tak samo jak i b5 ma inną podłogę w Q i FWD, trzeba dużo ciąć i spawać, choć niektórzy już takie swapy robili, można poszukać na forum A80...

Wiadoma sprawa, że najlepiej mieć całego dawce niż kupowac samemu wszystkie elemnty...

Co prawda mam b6, jeszcze bez Q ale i tak jak na razie to ile auto pochłonęło $$ to by starczyło spokojnie na S4 B6 jeszcze by zostało, także kup ORI CCCO z Q.

Temat wyczerpany.

Edytowane przez C4NC3R

Opublikowano
  • Autor

Rzeźba nie warta zachodu. Tyle o ile b6/b7 jest praktycznie P&P tak b5 podłoga jest inna w FWA i AWD.

Z ekonomicznego punku widzenia to weź sprzedaj ten samochód i szukaj zdrowej 1.8t + Q, bądź S4, bo zapewne tyle by cie wyszło rezanie Q w Twoim aucie.

No i to chodziło ;) czyli skoro inne są podwozia to zostaje sprzedać i kupić 1.8t w quattro ;) więc temat można zamknąć ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.