Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw do korekty lakieru - set menzerny


mebleusz

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

wiem, że już pare razy było o secie menzerny ale większość postów jest nie na temat, dlatego prosiłbym aby w tym temacie udzielać konkretnych odpowiedzi.

do sedna: mój lakier jest w niektórych miejscach wypłowiały, zmatowiały, z 2-3 głębsze ryski, ogólnie swirle na całej powierzchni (trochę z nich usunąłem ręcznie ale cudów nie ma). Chciałbym to wszystko doprowadzić do ładu i składu.

To może zacznijmy od tego, jaki mam plan:

-piana aktywna SG

-sg tar&glue

-dwa wiadra+szampon megs gold class + pedzelek

-glinka valetpro + megs QD

-ipa, żeby usunac jakieś pozostałośći wosków, past i co tam jeszcze mogło pozostawać

-tutaj set menzerny 400+2500+4000 no i jakieś pady do tego, może royal padsy?

- mam jeszcze megs ultimate compound ale nie wiem czy się tu gdzieś wciśnie odpowiednio

- po wszystkim ipa

-megs gold class carnauba plus

- sonax xtreme brilliant shine albo sg buff up

- sg back2black na opony

- NW rainX

Moje pytanie głownie odnosi się do części polerskiej z pastami menzerny, ponieważ tylko tego nie mam. Maszyna, którą mam do dyspozycji to lare epl-41.

Będzie to grało czy coś trzeba zmienić/dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje deironizatora przed użyciem glinki np. IronX. Pady RP są okej. Ręcznie nic nie zrobisz, tylko zakryjesz ryski. Wosk Megsa jest świetny ale mało trwały. Jako QD lepiej by było użyć tutaj SG Buff UP. Przyda się też dobre oświetlenie np. Halogen co Ci ładnie pokaże co trzeba usunąć jeszcze :) Mając maszynę DA musisz poświęcić trochę więcej czasu niż w przypadku rotacji ale świetnie nadaje się do miękkich lakierów np. japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Royala są dobre, nawet bardzo ale do rotacji, na DA niestety się nie nadają, puchną, rozpadają się itp.

Do DA tylko zestawy dedykowane, wtedy praca staję łatwa i prosta.

Pasty natomiast mogą być, były przez nas używane na Rupesach i się sprawdzają.

Trzeba pamiętać, że podstawowa zasada to - nie ma zasady.

Są tak różne lakiery, że tylko metoda prób i błędów da odpowiedni mariaż past i padów.

Oczywiście zrobić da "wszystkim" ale może to być szybkie i łatwe albo bardzo trudne, długie i praco chłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...