Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki w tylnich drzwiach


wojtas_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy to dobry dział ale chyba tak :)

:)w czoraj porozbierałem tylne drzwi a raczej pourywałem ...niestety i nie mam w ogóle głośnika w drzwiach ani przewodów aby podłączyć.

Jest jakiś jeden kabel ale chyba prowadzi do centralnego zamka.

Czy jest jakis sposób aby doprowadzić tam samemu kable do głośników z radia czy to ciężka sprawa.

Jest koledzy może jakis manual bo szukałem i kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma głośników w tylnych drzwiach to nie było też wzmacniacza bo on napędza właśnie tylne głośniki i subwoofer w bagażniku. Co do zakładania głośników to oczywiście że się da tylko kabelki trzeba dociągnąć i tu rodzi się pytanie czy dokładasz wzmacniacz z subem i tylne głośniki czy tylko głośniki i podłączasz je do radia.

Jak byś dokładał wzmacniacz to warto od razu założyć bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Iz stałem sie posiadaczem a4 mam problem z nagłosnieniem,radio które posiadam to rns-e 4 głośniki w drzwiach plus subwoofer ze wzmacniaczem ( Harman&becker),zatem przód gra bardzo fajnie i słychać subwoofer natomiast nie graja tylne głosniki w drzwiach, Fader w radiu wyśrodkowany i zero reakcji, po przełączeniu na tył cisza/// niewiem czy było coś ingerowane w ten zestaw. głośniki są na pewno w tylnych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A subwoofer w bagażniku jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wzmacniacz harman w bagażniku to on napędza subwoofer oraz właśnie tylne głośniki, Jak gra subwoofer to wzmacniacz ma zasilanie. Pozostaje sprawdzić przewody do głośników tylnych drzwiach i sam wzmacniacz. Może być uszkodzony. Wzmacniacz nie jest specjalnie drogi jak dobrze poszukasz to za 70 zł znajdziesz.

Przednie głośniki zasilane są prosto z radia i wzmacniacz w bagażniku nie ma nic wspólnego z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wzmacniacz harman w bagażniku to on napędza subwoofer oraz właśnie tylne głośniki, Jak gra subwoofer to wzmacniacz ma zasilanie. Pozostaje sprawdzić przewody do głośników tylnych drzwiach i sam wzmacniacz. Może być uszkodzony. Wzmacniacz nie jest specjalnie drogi jak dobrze poszukasz to za 70 zł znajdziesz.

Przednie głośniki zasilane są prosto z radia i wzmacniacz w bagażniku nie ma nic wspólnego z nimi.

tak, jest subwoofer,aha no to dobrze, bo myślałem że trzeba bedzie radio wyciągać...jutro się z tym pobawię posprawdzam przewody i dam znać. dzięki

z tego co zaobserwowałem to chyba wina wzmacniacza....przewody,wtyczki wygladają ok. Jednak nie gra subwoofer tak mi się wczesniej wydawało ze gra lecz to przednie głośniki tak przenoszą po całym aucie bass...tak wiec zostaje rozejrzec sie za jakims wzmacniaczem,chyba że coś innego może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie gra też subwoofer to po pierwsze sprawdź zasilanie wzmacniacza. Oryginalnie kabelek czerwono niebieski o przekroju 2,5mm2.

sprawdź też kostkę w radiu czy wszystko jest wpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w zasadzie rozwiazany,jednak powodem byl wzmacniacz , po zakupie drugiego tylne glosniki plus sub ozyl :-) jednakze mam wrazenie jak by subwoofer harczal niewiem czy to sam glosnik czy cos innego bo ten nieprzyjemny dzwiek wydobywa sie z prawego naroznika tylnego zderzaka.w kazdym badz razie porada kolegi kdawid okazala sie pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie znajdziesz temat o wyeliminowaniu tego "pierdzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...