Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak wykręcić turbinę?


muszka76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam ostatnio trochę wolnego czasu i postanowiłem sam wyczysćić turbo w moim ASB tylko nie wiem jak się za to zabrać i czy w ogóle dam radę sam to wykręcić z 3,0 v6 bo wiadomo,ze miejsca nie jest za dużo.

Czy ktoś sam czyscił już turbo z 3,0 tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zakup nowe uszczelki, jeżeli masz pojęcie na temat mechaniki to po prosty powoli rozbieraj żeby się do niej dostać,sprawdź od razu luzy na wirniku ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uszczelki kupie tylko w ASO czy w zwykłym sklepie też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na firmie ori uszczelki jak potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu chcesz czyscic to turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak byłem w kanale przy spawaniu tłumika to zauważyłem jakis wyciek koło turbiny,i chciałbym to sprawdzic a przy okazji wyczyscic.Chyba nie zaszkodzi tym bardziej ze jak pisałem mam ostatnio wiecej wolnego czasu.Dlatego pytam czy jest to bardzo skomplikowana operacja i czy sam dam rade bo jak mam cos zepsuc to nie bede nawet sie za to brał.

Wiele osób pisze na forum ,ze po czyszczeniu auto odżyło itd.wiec pomyslałem,ze i ja spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak byłem w kanale przy spawaniu tłumika to zauważyłem jakis wyciek koło turbiny,i chciałbym to sprawdzic a przy okazji wyczyscic.Chyba nie zaszkodzi tym bardziej ze jak pisałem mam ostatnio wiecej wolnego czasu.Dlatego pytam czy jest to bardzo skomplikowana operacja i czy sam dam rade bo jak mam cos zepsuc to nie bede nawet sie za to brał.

Wiele osób pisze na forum ,ze po czyszczeniu auto odżyło itd.wiec pomyslałem,ze i ja spróbuje.

kolego jak auto jezdzi normalnie to nic nie ruszaj bo możesz się wpędzić tylko w duże koszta,nieumiejętne rozpołowienie i koszta,koszta,koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci radza nie wyciagaj bo sam bez testera atd nie ustawisz silownika i bedzie tylko gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałem z czyszczenia tylko zajrzałem do turbiny i poruszałem wirnikiem i ma lekki luz góra-dół ,ale wewnątrz było czysciutko i zadnych wycieków.

Zrobiłem logi(nie wiem czy dobrze) i wkleiłem na forum do oceny więc zapraszam do wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...