Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uciekający tył


jacus851

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zmoja audi a4 b5 1.9tdi ajm avant kiedy jadę po normalnej prostej drodze wszystko jest ok ale kiedy wjadę w jakąś dziurkę albo przeskok asfaltu itp czuje jak mi tył ucieka na lewo i prawo mechanik powiedział że tuleje są dobre nie popękane dodam że tył trochę mi siedzi i jest strasznie miękki czy to może być spowodowane zużytym amorami jeśli tak to czy wystarczy że wymienię amorki czy sprężyny też muszę dzięki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno amorki, po zmianie zobaczysz czy się wyrówna. Polecam również wymianę gum pod sprężynami na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienisz daj znać bo mam ten sam objaw .

Auto kombi, bardzo sztywne, a w dołach dupka lata... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze tylne tuleje, jak dobre i nie spękane to pewnie amorki jak w przypadku kolegi wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, tuleje zmienione amorki ok stawiam teraz na tuleje amortyzatorow bo nic wiecej nie moze byc. Koles w pecarze jak regenerowal gwint to mowil ze sa za miekkie...wrzucal ktos poliuretan? Bardzo przydalby mi sie link gdzie moge dostac takie tuleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, tuleje zmienione amorki ok stawiam teraz na tuleje amortyzatorow bo nic wiecej nie moze byc. Koles w pecarze jak regenerowal gwint to mowil ze sa za miekkie...wrzucal ktos poliuretan? Bardzo przydalby mi sie link gdzie moge dostac takie tuleje

Dołączę sie do tematu , mam taki sam problem z uciekającym tyłem szczególnie jak wjadę na mokre pasy na przejściu dla pieszych , na wąskich kołach jest to mniej odczuwalne . Tuleje belki nowe , amory niby też według wskazań na diagnostyce , krzywa tylna beka ?? Dodam że wcześniejsze tylne opony trochę bardziej zjadło od wewnątrz , szczególnie jedną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś być z belką, piastą, łożyskiem, ale jak to wykluczysz to pewnie amorki padnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś nie zauważyłem sporego uskoku na drodze i przy sporej prędkości wyskoczyłem aż całe auto oderwało się od drogi jak spadła na koła to się iskry posypały , możliwe ze belka sie wygięła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z of topic ,ale czy te amortyzatory będą odpowiednie do 1BE?

http://allegro.pl/amortyzatory-monroe-audi-a4-b5-kombi-sedan-tyl-odb-i4870419651.html

Edytowane przez animavili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś nie zauważyłem sporego uskoku na drodze i przy sporej prędkości wyskoczyłem aż całe auto oderwało się od drogi jak spadła na koła to się iskry posypały , możliwe ze belka sie wygięła ??

Nie powinna choć przy dużych obciążeniach mogło być różnie, w takiej sytuacji pierwsze lecę amorki. Tylna belka lubi się krzywić przy szaleństwach w zimie i jak polecisz bogiem i uderzysz w krawężnik.

Przepraszam z of topic ,ale czy te amortyzatory będą odpowiednie do 1BE?

http://allegro.pl/amortyzatory-monroe-audi-a4-b5-kombi-sedan-tyl-odb-i4870419651.html

Masz w opisie napisane że bez wersji sport, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Szukaj amorków o obniżonym skoku, a najlepiej ori 1BE, chłopaki pisali na forum że za około 450 zł za 1sz. więc raczej nic taniej mądrego nie da się wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info ze sklepu dostałem:

Jakieś masło maślane.

"kayaba 343302 pasuje do wersji zwykłej jak i sportowej mam takie na aukcji,natomiast 23906 jest zamienne z 343302 więc będą pasować,chyba,że te KAYABA ale one są droższe
http://allegro.pl/amortyzatory-audi-a4-avant-kayaba-tyl-b5-99-odboje-i5085352021.html"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zimom często lata sie bokiem i chyba kilka razy oparłem się kołem o krawężnik , Da sie jakoś sprawdzić tylną belkę czy jest prosta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczęło coś stukać z tyłu, mechanik stwierdził, że to tuleje tylnej belki. Wczoraj je wymienił i dzisiaj po odebraniu i dłuższej przejażdzce okazało, że nie zmieniło się nic. Samochód jest mniej stabilny, a po najechaniu na błoto które spłynęło na drogę, przy prędkości 50 km/h od razu zarzuciło tyłem. Nie wiem w jakim stanie dokładnie są amortyzatory. Co będzie przyczyną? Wahacze czy raczej amorki? Dodam (to chyba nic nie zmienia), że to chyba oryginalny sportline: obniżony, inne zegary, lampy, grill, naklejki na listwie na drzwiach + większa chłodnica. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez Placi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info ze sklepu dostałem:

Jakieś masło maślane.

"kayaba 343302 pasuje do wersji zwykłej jak i sportowej mam takie na aukcji,natomiast 23906 jest zamienne z 343302 więc będą pasować,chyba,że te KAYABA ale one są droższe

http://allegro.pl/amortyzatory-audi-a4-avant-kayaba-tyl-b5-99-odboje-i5085352021.html"

Excell-g do zwykły amor, z Kayaby to jak dobrze pamiętam to ultra SR

Ostatnio zaczęło coś stukać z tyłu, mechanik stwierdził, że to tuleje tylnej belki. Wczoraj je wymienił i dzisiaj po odebraniu i dłuższej przejażdzce okazało, że nie zmieniło się nic. Samochód jest mniej stabilny, a po najechaniu na błoto które spłynęło na drogę, przy prędkości 50 km/h od razu zarzuciło tyłem. Nie wiem w jakim stanie dokładnie są amortyzatory. Co będzie przyczyną? Wahacze czy raczej amorki? Dodam (to chyba nic nie zmienia), że to chyba oryginalny sportline: obniżony, inne zegary, lampy, grill, naklejki na listwie na drzwiach + większa chłodnica. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Przyjrzyj się tylnym amorkom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...