Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy na pewno dwumas??


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam od kilku miesięcy avanta 1.9 tdi AFN z 96r.i od kilku dni pojawił się taki problem,że na dobrze rozgrzanym silniku(przejechane ok 40 km.)auto przy ruszaniu zaczyna podskakiwać jak żaba.Na biegu jałowym silnik pracuje jak trzeba,nie słychać żadnych niepokojących odgłosów,biegi wchodzą jak należy.Jakiś miesiąc temu zmieniałem poduszki pod silnik,ale pod skrzynią nie.Czy to może być ten nieszczęsny dwumas(mechanik poinformował mnie że koszt wymiany kompletu to ok.3tys.zł.)czy może poduszki pod skrzynią.Szukam ratunku i może ktoś ma jakiś pomysł czy można sprawdzić coś więcej zanim skończy się na wymianie dwumasa i okaże się,że diagnoza była błędna.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz,

Prawdopodobnie niestety może być to dwumas ale.... Jeśli dwumas jest padnięty to na biegu jałowym wydawałby odgłosy (wciskając i wyciskając sprzęgło słyszałbyś "chrupanie").

Nie daj się zwieźć naciągaczom mechanikom i raczej skup się na tarczy sprzęgła i docisku. Ja u siebie robiłem komplet (tarcza+docisk+dwumas+ osprzęt) i koszt wymiany to 2500 PLN - części SACHS !.

Napisz czy dobrze znasz przeszłość swojego samochodu (jakiś chip ???), jaki ma przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę przesadził z tą ceną

dziś można się potargować i jak dobrze poszukasz to taki komplet LUKa kupisz za około 2 tysiaki

co do objawów to trudno prognozować bo często te same objawy są skutkiem różnych przyczyn

osobiście raczej nie stawiałbym na dwumas

podstawowe pytanie jakie poduszki kupiłeś (jaki koszt i jaka firma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresownie.

Historii auta za bardzo nie znam,ale poprzednim właścicielem był niemiec 60paro letni,tak więc myślę,że czipa nie ma.Według książki auto ma 208tys.przebiegu i ogólnie na tyle wygląda.Co do poduszek pod silnikiem to nie wiem jakiej są firmy,ale zmieniał mi je ten sam mechanik i zaplacilem za komplet lewa,prawa ok.150zł myślę że to jakiś szajs.Wymieniałem bo szarpało budą jak gasiłem silnik i jakiś tydzień było dobrze i teraz dalej to samo.Pod skrzynią nie zmieniałem.No ale mój bystry mechanik twierdzi,że poduchy są ok!!No i najlepsze,powiedział,że do tego silnika nie można zamontować zwykłego koła zamachowego-czy miał rację?? :mysli:

Proszę o więcej sugestii i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak montowac poduszki pod silnik to tylko lemforder.jak zaplaciles 150 za komplet to pewnie jakis turecki badziew założył :gwizdanie:

można załozyc zwykłe koło o ile pamietam od silnika 1Z a sprzegło od golfa VR6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Wihajster poduszki to jakiś szajs

co do zmiany na zwykłe sprzęgło nie wypowiadam się gdyż jestem zwolennikiem oryginalnych rozwiązań (przeróbki na fujarke dla oszczędności paru groszy uważam za złe działanie)

zacznij od kupną porządnych poduszek i na razie nie martw się sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie same objawy w oplu astrze,po rozgrzaniu skakała!!zmieniłem kompletne sprzęgło i nic nie pomogło.Teraz wolę się upewnić i posłuchać rad tym bardziej że cena sprzęgła do audi jest trzy krotnie wyższa.Co do poduszek to drży w czasie dodawania i odpuszczania gazu lewarek zmiany biegów-może to poduszki pod skrzynią?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego tylko lamfordera???

masz rację

równie warto zainwestować w BOGE lub CORTECO

co do tej firmy sie juz przejchalem

możliwe ale bardzo dziwne

ale coż nawet kupując auto w salonie za kilkaset tysięcy można się przejechać

za cene kupisz pewnie 2 podroby i wytrzymia dluzej niz lamfordera i cena przednich to 60zl szt a pod skrzynie sa tansze

za cenę to kupisz nawet 4 gówienka bo dobra poduszka to koszt 200-250zł

zaś co do wytrzymałości to niestety nie ma ona nic wspólnego z jakością

dobre poduszki są miękkie i amortyzują zaś tzw. podróbki są bardzo sztywne a silnik zachowuje się jakby był podparty na kołkach

w tym momencie pozostaje kwestia wymagań kupującego czy wolu dłużej aby mu trzepało silnikiem na twardych podróbkach czy też nie czuć wogóle pracy silnika za wyższą cenę dobrych jakościowo poduszek

robię w branży x lat i nigdy nie założę żadnych podrób sobie ani nie polecę nikomu

tak samo dbający o swoją renomę mechanicy biorą tylko dobre markowo produkty bo mają wymagającą i stałą klientelę

owszem podróby też idą ale do warsztatów na zakręcie gdzie mechanik robi sztukaterię lub ma klienta który wyciera d*pę szkłem bo tak taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he i tu wlasnie jest sek :D jestes poprostu sprzedawca i tak naprawde jak bym ci zalozyl takie zwykle to bys nie odczuł różnicy pewnie a auta niema sie na lata przynajmniej w moim wypadku rok lub 2 i nastepne i nie wiem po co przepłacac i nie zawsze sa duzo gorsze czesci zamienne czyli podrobki a lepsza podrobka niz rozwalony orginał :D pozdrawiam wszystkich sprzedawców:D oczywiscie w pozytywnym znaczeniu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he i tu wlasnie jest sek :D jestes poprostu sprzedawca i tak naprawde jak bym ci zalozyl takie zwykle to bys nie odczuł różnicy pewnie a auta niema sie na lata przynajmniej w moim wypadku rok lub 2 i nastepne i nie wiem po co przepłacac i nie zawsze sa duzo gorsze czesci zamienne czyli podrobki a lepsza podrobka niz rozwalony orginał :D pozdrawiam wszystkich sprzedawców:D oczywiscie w pozytywnym znaczeniu:D

szydzić możesz bo masz do tego pełne prawo ale pokazujesz tym kim jesteś i że nie masz wogóle pojęcie w tej materii

owszem jestem między innymi sprzedawcą ale także i mechanikiem jeżeli to ci polepszy samopoczucie

w swojej wypowiedzi dajesz przykład stereotypowego myślenia polaka "po kupić lepsze jak można gorsze , auto i tak idzie do żyda"

tak właśnie są naprawiane samochody na podwórkach, garażach przez domorsłych fachowcófff których wiedza jest żenująca

wierz mi że wolę sprzedać lepszy produkt niż słuchać gównozjada który chcą zaoszczędzić kupi gówienko a przyjdzie po miesiącu i tak kupić coś lepszego bo gówienko szlak trafi

ja też nie latam autem dłużej jak dwa lata ale klienci którzy ode mnie kupują złego słowa na mnie nie powiedzą czego jestem pewien nie można powiedzieć o Tobie

serdecznie pozdrawiam wszystkich co się podcierają szkłem bo to przecież taniej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - po co te emocje - spokojnie.

W przypadku zamienników - jest prawdą, że najtańszych nie ma po co kupować, ja zmieniając poduszki pod silnikiem na początku kupiłem po 80PLn za sztukę - tego samego dnia kazałem je zdjąć i założyć znacznie droższe - silnik drgał gorzej niż na starych- Lewa 198 Pln prawa 220 Pln (Lemforder), i jest super.

Co do wątku Zygiego - Sprzęgło bez dwumasa - oj ostrożnie - mechanicznie jest to możliwe ale ... Dwumas jest po to aby tłummił naprężenia wynikające z szarpania oraz drgania z wału. Bez dwumasa da się żyć ale krótko i drogo. Na początku szybko leci sprzęgło występują ogromne naprężenia i może sie to skończyć nawet urwaniem wału - zdecydowanie nie polecam tego rozwiązania - zapytaj uczciwego mecha a on Ci opowie napewno lepiej niż ja... - chcesz mieć Audi płać jak za audi - w przeciwnym razie kup sobie Poloneza - tam części są bajecznie niskie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem audiczkę od tego sprytnego mechaniora.Ze sprzęgłem dam sobie na razie luz tak jak radzi zdenio!! :) i zajmę się poduszkami,po zmianie na lepsze zobaczymy co będzie się działo.Ale jak przyjdzie zmieniać dwumas to nie będę kombinował z jakimiś sztywnymi kołami-tak jak pisze plochy!!- chcesz mieć Audi płać jak za audi!!! :confused4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...