Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak sprawuje sie olej Mineralny w Dieselach ?


Koziszmin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam Audi 1.9 TDI wersja 110 PS.Poprzedni właściciel ściągnął auto z niemiec.Przejechal nim 10 tys km po czym wymienił (po 30 tys. nie wymieniania oleju,który był wymieniany wcześniej w Niemczech) olej na mineralny Mobil Super M 15W-40. Kupiłem to auto i zastanawiam się czy ten olej jest dobrym rozwiązaniem dla tego auta chodzi o mineralke i mobil.Auto jeździ zaledwie kilkaset kilometrów na tym oleju ponieważ poprzedni właściciel tego auta wymienił filtr oleju i olej przed sprzedażą. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC.

Pozdrawiam ROBERT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam Audi 1.9 TDI wersja 110 PS.Poprzedni właściciel ściągnął auto z niemiec.Przejechal nim 10 tys km po czym wymienił (po 30 tys. nie wymieniania oleju,który był wymieniany wcześniej w Niemczech) olej na mineralny Mobil Super M 15W-40. Kupiłem to auto i zastanawiam się czy ten olej jest dobrym rozwiązaniem dla tego auta chodzi o mineralke i mobil.Auto jeździ zaledwie kilkaset kilometrów na tym oleju ponieważ poprzedni właściciel tego auta wymienił filtr oleju i olej przed sprzedażą. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC.

Pozdrawiam ROBERT

min półsyntetyk 10W/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko półsyntetyk. A co do producenta to już są różne wersje, poczytaj tutaj -> http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t15435.0.html;highlight=jaki+olej+do+diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w momencie zakupu auta miałem zalany olej mineralny. Zmieniłem najpierw na półsyntetyk pojeżdziłem 10 tysięcy i znów zmieniłem na półsyntetyk. Po kolejnych 10 tysięcy przed wymianą zastosowałem Motul Engine Clean , zalałem full syntetykiem Motula i wszystko jest OK. Oleju ubywa w normie czyli na 10 tysięcy muszę dolać 1 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...