Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB Probleem z zaworkiem DV


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj postanowilem wymontowac swoj DV w celu sprawdzenia. Po drodze okazalo sie ze jeden z przewodow z n75 jest przetarty a sam n75 nie siedzi zbyt mocno w przewodzie (wyciegnelem go bez luzowania opaski ). Do sedna, po wyciagnieciu zrobilem pierwszy test mojego dv. tzn. dmuchnelem porzadnie w koncowke od dolu zaworki i powietrze nigdzie nie uciekalo. Po dmuchnieciu w boczna koncowke slychac i czuc wyraznie jak powietrze ucieka przez ta gorna cieniutka koncowke :/. Chyba nie tak powinno byc. ?? Pozniej wcisnelem sprezynke od dolu ku gornej malej koncowce, Ta koncowke przykrylem palcem. Pozniej puscilem sprezynke i ona wrocila do polozenia wyjsciowego a chyba powinna zostac wcisnieta az puszcze ta malutka koncowke. Wiem ze ciezko to zrozumiec dlatego dodam filmik z YT ktory ukazuje to co u mnie sie nie dzieje :). Powiedzcie mi czy ten zaworek jak tak jest uszkodzony i nadaje sie do wymiany na OEM ? Koszt zaworka u mnie 155zł.

Link do filmiku

U mnie wyglada to jak w przypadku tego pierwszego zaworka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór przepuszcza i jest do wymiany.

Edytowane przez Techotronic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten zaworek mogl powodowac problemy iż nie miałem ssania i czasem obroty na zimnym mi spadaly ponizej 800 ?? Bo to ze obroty powoli mi spadały i nie przyspieszal rowno to raczej tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaworek wymieniony wszystko poskladane i efekt mhhhh jakiegoś szału nie ot, mniej chałasu troche szybciej z obrotów schodzi no i równiej przyśpiesza. Teraz musze gaz wyregulować bo coś kiepsko chodzi, np. na zimnym silniku jak depne full gaz to sie dławi i gaśnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...