Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wygląda audi a4 b5 na oryginalnym zawiasie i...


maniek87gda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wygląda a4 b5 z oryginalnym zawieszeniem, i z alufelgami 17"?? bo mam auto z niemiec i przód był bardzo nisko... nawet przy zerowej prędkości i przejechaniu przez "policjanta" poczułem to w podłodze... więc zakupiłem oryginalne zawieszenie póki co przód, i teraz stoi jak koza... czyli przykładowo przód jak w tym aucie http://img0.sprzedajemy.pl/540x405_audi-a-b-benzyna-gaz-602140.jpgczyli wysoko... i z czasem chce zakupić alufelgi 17" z profilem 55 do 65 zależy... i jak by takie auto wyglądało?? jakieś focie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że to ogólnie słaby temat. Bez chociażby częściowego obniżenia większym kołem niewiele zdziałasz. Ja bym szedł chociaż w te 30-40 niżej, wtedy komfortu na pewno bardzo nie stracisz ale i na wyglądzie zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale póki co robię powoli auto ;) także jest też czas na przemyślenia itp ;) myślałem też aby kupić gwint, ale te kręcenie aby uzyskać efekt który bym chciał to wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 i standardowym zawiasie auto będzie wyglądało ja allroad. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwincie będziesz miał beton. Kup springi ok 30/30 lub 40/40 i zachowasz jeszcze trochę komfortu. Seria odpada całkowicie. Na tym się jeździć nie da. Przy 17 będzie pośmiewisko. No i profil 65 też sobie daruj :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesiah

piszę właśnie przykładowo 55 lub 65 bo nie rozumiem za bardzo tego "profilu" bo niby 45 a całkiem inaczej balon wygląda bo zależy też od szerokości opony.. chyba... z czasem pomyślę nad obniżeniem auta poprzez sprężyny... na gwincie będę mieć beton? tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint jest zawsze bardziej twardy niż zwykłe springi. A profil opony to procent jej szerokości. Możesz mieć większy profil przy bardzo wąskiej oponie. Standardowo masz 195/65/15 przy felgach 18 to już 225/40. Jeśli dasz oponę 245 to możesz dać profil 35, to zależy jaki rozmiar felgi i jaka jej szerokość. Ale najlepiej mieć odpowiednie opony, nie masz wtedy przekłamań licznika, wygląda dobrze i lepiej się prowadzi. Dasz opony wyższe od standardowych to będą balony a jak dasz mniejsze to będzie jeszcze bardziej twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesiah

piszę właśnie przykładowo 55 lub 65 bo nie rozumiem za bardzo tego "profilu" bo niby 45 a całkiem inaczej balon wygląda bo zależy też od szerokości opony.. chyba... z czasem pomyślę nad obniżeniem auta poprzez sprężyny... na gwincie będę mieć beton? tzn?

W Twoim przypadku polecam bez zbędnych tłumaczeń koło 17 z oponami 205/50. Szerokość felgi 7.5-8j i będzie bez naciągu. Zawias 45-50/40. Gdybyś szukał zawiasu używki pisz na pw.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wygladać 17' na 1BA? o tak :

img-14319437821736593927.jpg

Jak zmieniałem springi zrobiłem przymiar na seryjnym zawiasie, masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe przód na tym zdjęciu to nie seria nie strasz go :grin: U Ciebie z przodu to była wersja extreme allroad x2 :wink: Kurde tragicznie to wyglądało chyba tylko niebo widziałeś jak jechałeś :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D 2cm wyżej od serii także dużo by sie nie zmieniło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda jakby było ze 3-4 :P Skasuj te zdjecie z dysku i zapomnij, ze auto Ci tak stało ;)

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mówił kolega Mesiah, lepiej wymienić sprężyny na 40/40 i powinno być ok? czy może lepiej przód 30 tył 40?

Nike166 koszmarnie to wygląda! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie jest spokojnie :) zmien na 40/40 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dziwne pomysły :grin: 30/40 to raczej śmieszne obniżenie. Albo 40/30 albo 40/40. Przy tym pierwszym d*pa trochę sterczy na pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...