Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant Nierówno stoi


Suchutki

Rekomendowane odpowiedzi

Wtiam.

Niedawno nabyłem A4, i zauważyłem, że tył jest nizej niż przód - zauważyłem to nie tylko przy mojej A4, ale zwracałem na to uwagę przy mijaniu podobnych A4 - niekóre stały prosto, niektórym tył "siedział"....

Kupiłem sprężyny Eibach pro kit, dobrane wszystko pod auto, i po wymianie jest niewiele lepiej.
Tylne koło chowa się 1cm w błotnik, a przód jest jakieś 1,5 cm nad błotnikiem. Nie wyglada to dobrze.

Ktoś poradzi co zrobić,żeby to stało prosto?

A4 B7 Avant, 2.0 TDI quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz. Musisz tak dobrać sprężyny aby siadło wszystko równo. Nie założyłeś sprężyn od sedana albo z naciskiem na oś przednią od czegoś cięższego? Jeśli jest aż taka różnica to jest coś nie halo i faktycznie wygląda to obciachowo. Może dla pewności wrzuć foto i możesz też zmierzyć wysokość nadkoli od ziemi przez środek koła. Wtedy dowiesz się na 100% jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę fotkę później.
Tylko na fabrycznych, zwykłych sprężynach też tak było... A nie było kombinowane nic...

Mierzenie od ziemi jest w cholere niemiarodajne i w ogóle nie wiem kto to wymyślił...

ZAWSZE mierzy się od środka otworu centrującego/piasty do nadkola, NIGDY od ziemi.
Nawet jak kiedyś miałem problem ze źle dobranymi sprężynami Vogtland i z producentem w DE rozmawiałem,
to tak samo mi powiedział, że od ziemi to można sobie prześwit zmierzyć co najwyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stoisz gdzieś na asfalcie i teren jest równy to w czym problem aby zmierzyć wysokość od ziemi? Chyba jedyna opcja to ugięcie opony nic więcej w grę nie wchodzi (przy tych samych 4 oponach i sprawdzonym ciśnieniu pomiar jest miarodajny tym bardziej, ze porównujesz tylko przód z tyłem a nie swoje auto z innym). Skoro na serii też tył leżał to czemu wziąłeś znowu "równy" zestaw zamiast np 40/30 czy 50/40? No chyba, ze różnica jest większa. Nie ma innej opcji prócz sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z fabryki wychodziły nierówne?

Mam teraz już na myśli - co zrobić żeby stał równo - w takiej opcji jak jest... bez wymieniania sprężyn, kupowania nowych...
Najlepiej niech się wypowie ktoś, kto już mozę tak kombinował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...