Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 AVANT zawieszenie 1BV jak polepszyć KOMFORT ? Pomocy !


kkamil.sline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i PROSZĘ O POMOC :)

PROBLEM POLEGA NA ZBYT TWARDYM ZAWIESZENIU 1BV A CHĘCI POLEPSZENIA KOMFORTU JAZDY JAK W 1BA/1BE .

AUDI A4 B6 1.8T BEX 190KM AVANT (bez Q) zawieszenie ori. 1BV .

Przed tydzień zrobiłem ok. 2000km a tak twarde zawieszenie już mi dało w kość i mam go dosyć ! :/ Drogi w mojej okolicy są dość słabe...asfalt łatany,dziury,nierówność itp... nie dość że skacze po całym samochodzie to po prostu szkoda mi takiej trzęsiawki dla B6.

CO MUSZĘ ZROBIĆ ABY POLEPSZYĆ KOMFORT JAZDY TAK JAK TO MA MIEJSCE W ZAWIESZENIU 1BA ORAZ 1BE ???

Powiem że jeżdżąc z zawieszeniem1BE by mi odpowiadało lecz komfort w 1BA jest idealny jak dla mnie.

I co to zrobić ? Co wymienić bo jednią mówią że amortyzatory z wersji 1BE a drudzy że tylko same sprężyny z 1BE sam nie wiem a nie chce na pusto robić sobie dodatkowych kosztów nie wspominając o mechaniku..

DODAM ŻE NIE CHCĘ ŻEBY MI AUDI POSZŁO PO TYCH MODYFIKACJACH W GÓRĘ WIĘCEJ NIŻ 1CM...

Czekam na propozycję. Z góry dzięki ! :)


Dodam że po zmianie z alufelg 17' i 18' na 16' różnica prawie nie odczuwalna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w dziale zamienię: zawieszenie 1BV na 1BE, 1BA. Wstaw zdjęcie jak u Ciebie auto wygląda na tym 1BV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ogłoszenie o zamianie jak podpowiada kolega a na pewno chętnego znajdziesz. Ludziska szukają BV , to chodliwy zawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się dopatrzyłem i z pomocą kolegi z forum określiliśmy że jest to zawieszenie od S4 B6 :naughty: a dokładniej :

PRZÓD - ( sprężyny 1 NIEBIESKIE , 2 ZIELONE ) - amortyzatory ( TŁUMIENIE 7M )

TYŁ - ( sprężyny 1 NIEBIESKA , 2 RÓŻOWE ) - amortyzatory (TŁUMIENIE 7M )

SZUKAM AMORTYZATORÓW 1BE Z TŁUMIENIEM 3M a sprężyny pewnie zakupię nowe EIBACH lub H&R -30mm (CZARNE) chyba że ktoś mi zaproponuje inne :)

Za moment wstawię na dział SPRZEDAM/ZAMIENIĘ . - Dzięki :)


A czy zmieniając obecne amortyzatory z 1BV i 7M na 1BE i 3M a sprężyny te same to komfmort powinien być lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...