Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 AVF 1.9tdi quattro-immo i centralny zamek z pilota


Duła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam ogromny problem i bardzo prosze o pomoc i ewentualny kontakt do kogos z Łodzi i okolic, kto sie zna na rzeczy i moglby pomoc.

Problem polega na tym, ze kupilem auto tylko z jedym kluczykiem (co oczywiscie nie powinno miec miejsca, ale byl tylko jeden i juz).

Zakupilem sobie dodatkowy - odpowiedni scyzoryk oraz plastikowy kluczyk serwisowy i transpondery.

Wiec potrzebuje teraz wyczyscic stacyjke i zakodowac 3 kluczyki, ktore posiadam.

Dzis doszedl nowy problem, bo kolega mechanik rozladowal mi akumulator i po podlaczeniu klem juz nie dziala mi nawet jedyny pilot, tylko po wsadzeniu kluczyka w drzwi mozna otworzyc...

Wiec dodatkowo chcialbym zaprogramowac dwa piloty.

Odwdziecze sie stosowanie za udzielona pomoc i wiem, ze temat jest do ogarniecia, bo kiedys robilem to w a3 :-)

Czekam niecierpliwie na znak sygnal od speca z pomoca dla swiezaka na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odczytać pin. Mozna to zrobić VagDashCan od kacperwww

Mam kabel od w/w gościa i zrobiłem u siebie immo - też 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odczytać pin. Mozna to zrobić VagDashCan od kacperwww

Mam kabel od w/w gościa i zrobiłem u siebie immo - też 2004r.

A jeśli juz to robiles to moze masz ten program jeszcze? Wtedy Ty bys mi pomogl, a ja juz bym nie zawracal glowy kilku osobom :-)

Orientujesz sie moze w sprawie pilotow tez?

Musisz odczytać pin. Mozna to zrobić VagDashCan od kacperwww

Mam kabel od w/w gościa i zrobiłem u siebie immo - też 2004r.

A jeśli juz to robiles to moze masz ten program jeszcze? Wtedy Ty bys mi pomogl, a ja juz bym nie zawracal glowy kilku osobom :-)

Orientujesz sie moze w sprawie pilotow tez?

Piolt juz ogarniety :-) zostaje tylko immo. Pomozesz? Czy u kacperwww mam zakupic kabel i program.

Jeszcze kwestia lapka czy przez usb to pojdzie czy musi byc gniazdo COM, bo takiego nie mam:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup kabla to jest wydatek rzędu 400-500zł. Fachowcy w okolicy za wyciągnięcie pinu chcieli ode mnie 200zł. Jako, że poza malowaniem (drobne zaprawki w niewidocznych miejscach lakieruje sam) robie przy aucie wszystko sam (nie boje się wyzwań), dlatego mimo wyższej ceny kupiłem kabel. W zestawie jest oczywiście program. Mi się już on zwrócił.

Kabel jest na złącze usb.

Edytowane przez daros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odczytać pin. Mozna to zrobić VagDashCan od kacperwww

Mam kabel od w/w gościa i zrobiłem u siebie immo - też 2004r.

A jeśli juz to robiles to moze masz ten program jeszcze? Wtedy Ty bys mi pomogl, a ja juz bym nie zawracal glowy kilku osobom :-)

Orientujesz sie moze w sprawie pilotow tez?

Musisz odczytać pin. Mozna to zrobić VagDashCan od kacperwww

Mam kabel od w/w gościa i zrobiłem u siebie immo - też 2004r.

A jeśli juz to robiles to moze masz ten program jeszcze? Wtedy Ty bys mi pomogl, a ja juz bym nie zawracal glowy kilku osobom :-)

Orientujesz sie moze w sprawie pilotow tez?

Piolt juz ogarniety :-) zostaje tylko immo. Pomozesz? Czy u kacperwww mam zakupic kabel i program.

Jeszcze kwestia lapka czy przez usb to pojdzie czy musi byc gniazdo COM, bo takiego nie mam:-(

Transpondery masz kupione nowe?

Ja na twoim miejscu spróbował bym klucze w ten sposób zakodować, http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer_III_Key_Matching_%28Cluster%29

jednak do tej operacji potrzebujesz pin z Licznikia lub ECU

Edytowane przez Madol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się potrzebuję wyciągnąć pin zeby zakodowac nowe kluczyki z nowymi transponderami:-(

zakup kabla z programem owszem planuję w przyszłości, ale poki co potrzebuje pomocy kogos, kto juz to robil zebym nic nie zpitolił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała operacja jest banalnie prosta i nic nie spierniczysz podczas odczytu pinu z licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala akcja programowania kluczykow kosztuje w punkcie u specow 100-150zl wolalbym tyle dac jakiemus klubowiczowi albo kupic jakas dobra butelkie i nawiazac znajomosc... znajdzie sie ktos chetny czy placic obcym za kluczyki? Bo 400-500na kabel mi szkoda skoro mam komputer orginalny salonowy VAG za free u kolegi. Temat musze zalatwic najpozniej w srode...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin odczytasz chinolem http://allegro.pl/vag-k-can-liczniki-pin-immo-off-kluczyki-full-diag-i4867838742.html a poza tym ma CAN da rade kasować błedy z nowszych aut i nic poza tym ale cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel z powyższego linku odczyta błędnie pin, a nawet czytałem o przypadkach, że uszkodził licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena jest przystepna to fakt, ale kolega daros straszy, wiec czy warto ryzykowac? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytujesz tylko EEPROM z ecu a tam jest PIN po co ruszać licznik dopóki nic nie zapisujesz nic nie uszkodzisz. Robiłem kilka b6 w tym swoja i dało rade. To najtańszy sposób na PIN no chyba ze chcesz cofnąć szafę to innym sprzętem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze kolego zalozmy ze mam ten kabelek i wyciagnalem pin. Nastepnie potrzebuje wykasowac wszystkie kluczyki z pamieci i zapisac swoje 3. Wtedy moze pojawic sie problem? Nie chce zostac bez ani jednego, bo koszty to mi wzrosna 3krotnie... i tak juz za kluczyki i dorobienie grotow zaplacilem ponad 200zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kość IMMO raz dopisana do licznika X można wykasować i dopisać ponownie do licznika X ale nie zadziała juz z innym licznikiem. czyli jak chcesz dorobić kluczyk robisz grot i kupujesz nowa nie używana pastylke immo koszt ok 20-25zł za szt i dopisujesz.

Pomocny temat http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/

albo wiki http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer_III_Key_Matching_(Cluster)

Edytowane przez ziomal-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty kluczyki ogarnięte także bardzo Wam dziękuję za porady. Zapłaciłem 100 za kodowanie, mialem swoje gotowe do zaprogramowanie klucze i akcja trwala 15min.

Jeśli chodzi o link do kabelka to pewnie skorzystam, bo przyda sie na przyszłość do domowej diagnostyki :-)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...