Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Sprężarka Klimatyzacji Denso Dziwna Praca


glokslim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Kupiłem Audi A4 2005r silnik 1.8t BFB. Auto miało uszkodzoną sprężarkę klimatyzacji. Nie bawiłem się w regenerację starej sprężarki,

tylko nabyłem nową marki Denso.

W serwisie została zalana olejem i zamontowana. Po nabiciu układu i uruchomieniu silnika pojawiły się dziwne objawy. Gdy silnik pracuje na wolnych obrotach i załancza się spreżarka ,to dobiega z niej bardzo głośny dzwięk przypominający pracę silnika elektrycznego na (zajechanych łożyskach), takie głośne charczenie. Po paru minutach gdy temperatura wewnątrz auta spadnie i sprężarka jest mniej obciążona, to halas ustaje i jest wszystko ok. Również jak dodam gazu to chałas ustaje. Objaw ten występuje podczas każdego uruchomienia silnika gdy wnętrze auta jest nagrzane i sprężarka pracuje pod maksymalnym obciążeniem. Chałas jest tak głośny, że nie słychac pracy silnika. Aż wstyd uruchamiać auto na parkingu, bo każdy się patrzy co to za kosiarka wystartowała. Muszę uruchamiać auto z właczonym przyciskiem ECO. Mechanik powiedział że nie wie dlaczego sprężarka tak chałasuje.

Moje pytanie jest takie: Czy to normalny objaw w nowej sprężarce i z czasem ustanie, czy oddać sprężarke do reklamacji ?

Dziękuje za odpowiedzi :)

Edytowane przez glokslim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu również wymieniłem sprężarkę na nową DENSO i u mnie jest wszystko w porządku. Podjedź na warsztat, niech zobaczą co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...