Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dwumas?


mateuszs4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy w silniku 1.8 turbo jest dwumas czy zwykłe sprzęgło? Rocznik 1998, z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dwumas.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest koło dwumasowe, ale w benzynie wytrzymuje spore przebiegi, u kolegi w 1.8T przy 210.000 padło sprzęgło (Koniec tarczy) wymienił samo sprzęgło bez dwumasy bo była jeszcze w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie pod temat. Czy szarpania przy zmianach biegu i dodawaniu/ujmowaniu gazu to typowe oznaki walnietego dwumasu? silnik AEB

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być już ale nie koniecznie, dwumas w benzynie nie wyrabia się tak jak w dieeslu, nieraz wytrzymuje do końca, no ale zależy od jazdy, jak dusisz auto na 4 i 5 biegu poniżej 1500 obrotów (czyli 60km/h i piątka) to siądzie szybko. Równie dobrze może szarpać przegub, albo coś innego. Wszystko zależy ile auto ma przejechane i jak było eksploatowane, jeśli się poprawnie jeździ szczególnie benzyną z dwumasą to nie trzeba będzie jej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio u ojca w dieslu diagnozowałem dwumas w ten sposób, że jechałem na dwójce najwolniej jak się da i łeb za okno. jak słychać grzechotanie, brzęczenie itd to na 100% dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas przy odpaleniu i gaszeniu powinien hałasować gdy zaczyna padać. W dieslu nie idzie tego nie zauważyć , podejrzewam że w benzynie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie pod temat. Czy szarpania przy zmianach biegu i dodawaniu/ujmowaniu gazu to typowe oznaki walnietego dwumasu? silnik AEB

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

U mnie szarpanie podczas zmiany biegów i nagłego przyśpieszania powodował wyciągnięty łańcuszek na wałkach rozrządu. Po jego wymianie jest znacznie lepiej.

Oczywiście mowa aucie z mojego opisu.

Edytowane przez otw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...