Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

brak podcisnienia POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie zalacza mi sie turbina poniewaz nie ma w wezykach na egr podcisnienia i na gruszce tez nie ma podcisnienia sprawdzalem hamulce sa ok poniewaz stawialem na wacum pompe wiec sprawdzalem na odpalonym samochodzie od wacum pompy idzie taki gruby waz do zbiornika podcisnienia a potem wychodzi z tego zbiornika maly krociec i jak zdejmuje z niego wezyk tam pojawia sie podcisnienie male ale wyczuwalne...a za czujnikiem n75 juz nie ma tego podcisnienia wiec nie mam sterowania turbina bo gruszka nie ma podcisnienia podpowie miktos co mam zrobic ....myslalem o podmianie zaworu n75 z n18 moze to jest powodem tej usterki ...przewody sprawdzalem sa ok .od podcisnienia.pomoze mi ktos auto stoi nie jezdze poniewaz niema mocy..

Opublikowano

To podmien te zawory, albo wyczyść n75 skoro nie masz na wezu wychodzącym podciśnienia to on jest winien

Opublikowano
  • Autor

Tam myslisz to ze wzrostem obrotow rosnie cisnienie

Opublikowano

N75 odpowiedzialny jest za sterowanie zmienną geometrią, skoro tam nie ma sterowania to grucha od turba nie działa, ogólnie posprawdzaj wszystkie węże podciśnienia czy nie są gdzieś sparciale, czyszczenie n75 jest banalnie proste tylko musisz uzbroić się w jakiś dobry klej i płaski śrubokręt

Edytowane przez piotrekrkk

Opublikowano

Jeśli nie N75 to przepływka.

Opublikowano

co ma przepływka do podciśnienia ?????

Musisz na spokojnie sprawdzić wężyki podciśnienia. Idz pokolei od vacum i sprawdzaj czy jest podciśnienie (fachowo powinno podłączać sie wakuometr ale pewnie nie masz takiego manometru). Najpierw wypnij przewód z zaworku zwrotnego i sprawdź podciśnienie, następnie musisz rozdzielić układ na dwie czesci N75 i N18 (N18 czyli egr jest po prawej n75 czyli turbo po lewej) wypinasz trójnik za zaworkiem i zaślepiasz np wyjscie na lewo. Całe podciśnienie idzie tylko na prawo czyli N18, podpinasz vaga i logujesz grupę 03 BS (silnik wskoczy na wyższe obroty a zawór N18 będzie sie cyklicznie zamykał i otwierał) skutkiem logowania 03 BS będzie pojawianie sie i znikanie podciśnienia na wężu gruszki egr (jesli tak sie nie bedzie działo N18 lub podciśnienie po drodze do niego jest wadliwe). To samo robisz zaślepiając prawa strone tyle ze puszczasz podcisnienie na N75 czyli turbo i logujesz 11BS a skutkiem bedzie praca sztangi turba.

Ciezko jest opisać tą operacje ale jesli ma sie wakuometr mozna w 100% sprawdzić sprawność układu podcisnienia.

Edytowane przez lukaszooo

Opublikowano

co ma przepływka do podciśnienia ?????

Musisz na spokojnie sprawdzić wężyki podciśnienia. Idz pokolei od vacum i sprawdzaj czy jest podciśnienie (fachowo powinno podłączać sie wakuometr ale pewnie nie masz takiego manometru). Najpierw wypnij przewód z zaworku zwrotnego i sprawdź podciśnienie, następnie musisz rozdzielić układ na dwie czesci N75 i N18 (N18 czyli egr jest po prawej n75 czyli turbo po lewej) wypinasz trójnik za zaworkiem i zaślepiasz np wyjscie na lewo. Całe podciśnienie idzie tylko na prawo czyli N18, podpinasz vaga i logujesz grupę 03 BS (silnik wskoczy na wyższe obroty a zawór N18 będzie sie cyklicznie zamykał i otwierał) skutkiem logowania 03 BS będzie pojawianie sie i znikanie podciśnienia na wężu gruszki egr (jesli tak sie nie bedzie działo N18 lub podciśnienie po drodze do niego jest wadliwe). To samo robisz zaślepiając prawa strone tyle ze puszczasz podcisnienie na N75 czyli turbo i logujesz 11BS a skutkiem bedzie praca sztangi turba.

Ciezko jest opisać tą operacje ale jesli ma sie wakuometr mozna w 100% sprawdzić sprawność układu podcisnienia.

Też się zdziwiłem ostatnio jak mi nowy BOSCH się skończył. Nagle brak mocy. Ściągnąłem wężyk z gruszki a tu zero podciśnienia. Przyjechałem do domu założyłem starą przepływkę i turbo ożyło. Też myślałem że jedno z drugim nic nie ma. Może przepływka jest sprzężona jakoś ze sterowaniem N75...

Opublikowano

Czasem uszkodzona przepływka daje skrajne wartości i wtedy ecu wprowadza tryb awaryjny, kumaty diagnosta kapnie sie po podłaczeniu vaga, w tym wypadku watpie aby tak było.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.