Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Został 3 i 4 bieg, reszta "zanikła" podczas jazdy


asmaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś byłem obczaić "nowy" nabytek wujka, a dokładnie a4 b6 quattro w serii 238k przebiegu (niby z książeczkami). Teraz ma 245k prawie, ale wyszło:

Chciałem zobaczyć różnicę między moimi 159koniami a serią więc pogoniłem z wujkiem jego auto. Wracając obwodnicą (ok 80-90km/h) jadąc na 5 chciałem wrzucić 6 i wskoczył bieg jakby 4 ( domyśliłem się po obrotach), to z powrotem na bieg 5 i wskoczył jakby bieg 3( domyśliłem się po obrotach). Gałka zmiany biegów złapała nagle mega luzy (lata jak szalona). Chcąc wbić bieg 2 czy 6 wchodzi 4. Jak chciałem 1,5 to wchodzi 3.

Jadąc czy to na 3 czy na 4 biegu lewarek lata luźno w każdą stronę. Zjechaliśmy na najbliższą stację. Zgasiłem auto i zapaliłem, ale problem wiadomo nie zniknął. Z 6 biegów+wsteczny została 3 i 4. Oczywiście start z 3.

Tel. do rodzinnego lakiernika/mechanika (bo to niedziela 19.30) czy można dojechać te 8km na działkę i co jest grane. Powiedział, że z tego co się orientuje, to zostały tylko zęby z 3 i 4 biegu, reszta musiała się sypnąć i że można się doturlać.

Dodam tylko, że nie było żadnych stuków/szumów/biegi idealnie wchodziły. Podczas tego złapania luzu też nie było nic słychać. Jestem o tyle w średniej sytuacji bo to ja prowadziłem nie swoje auto i jestem niejako za to odpowiedzialny :/

Proszę Was kolejny raz o pomoc/diagnozę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, okazało się że problem leżał w cięgnach. Suma sumarum 100zł.

Temat do zamknięcia.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w 6 biegowym Manuelu zmieniając bieg z 2 na 3 przy wciśniętym sprzęgle zazgrzytało i na wbitym chodzi lewarek jak na luzie, powiesz o które cięgna chodzi i czy da rady bez wyjmowania czołgania się pod autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...