Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpadający pedał podczas hamowania z większych prędkości


Bartoszzz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hamulcami, ale opiszę co i jak to wygląda u mnie.

Jeżdżąc sobie spokojnie prędkościami typu 50-90 km/h i hamując z umiarkowaną siłą wszystko jest tak jak powinno być.

Problem zaczyna się gdy chcę zwolnić/przyhamować z wyższych prędkości typu 120 i więcej. Wciskając hebel nie za mocno, ale też nie jakość delikatnie, pedał hamulca w pierwszej fazie zachowuje się OK, ale po 1-2 sekundach nagle zaczyna powoli wpadać (tak jakby zostaje bardziej zassany) czuje jakby mi uciekał spod stopy, auto w tym momencie słabiej hamuje. Jak wytraci trochę prędkości z takim zassanym pedałem, na końcu załącza się na chwilkę ABS i pedał odbija na swoje miejsce. W tym momencie już mam mniejszą prędkość i hebel działa jak należy, aż do powtórzenia manewru z większą prędkością.

Co w aucie zrobiłem szukając przyczyny. Sprawdziłem tarcze, klocki, zaciski - wszystko z tymi elementami jak najbardziej OK. Wymieniłem płyn hamulcowy, był już fatalnej jakości, ale niestety nic to nie dało. Przy okazji wymiany płynu zrobiłem odpowietrzanie, nigdzie powietrza nie było, zresztą tak jak napisałem wyżej, hamulce działają jak należy przy mniejszych prędkościach. Vag też nie pokazuje żadnych błędów z związku z tym, nie wywala żadnych kontrolek od ABS/ESP itd.

Na razie póki co brakuje mi pomysłów, dlatego założyłem temat, może ktoś jakąś podpowiedź podsunie?? Tak wiem najlepiej jeździć wolniej, bo przecież przy mniejszy prędkościach jest ok :decayed: więc za takie pomysły dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...