Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audio w A4 B5


Audi Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od nie dawna jestem w posiadaniu A4 B5 Avant. Poprzednio miałem Toledo II w którym nagłośnienie było bardzo dobre, bez stosowania subwoofera itp. Zamontowałem tylko moje radio Pioneera, zestroiłem wszystko, i wszystkiego było wystarczająco.

W A4 są z przodu głośniki 11.5cm Blaupunkta, a z tyłu jakieś dziwne fabryczne 16cm. Gra to hmm.....conajmniej nędznie, żeby nie powiedzieć pierdząca tragedia.

Moje pytanie czy jest ktoś z kuj pom, kto ma przerobione audio (16cm głośniki w drzwiach przednich, itp.) lub ori Bose, i chciałby zaprezentować mi jak to gra. Cały czas po głowie chodzi mi myśl, o zrobieniu skrzynki do bagażnika, bo OEMowe głośniki w drzwiach, odcięte mądrze filtrem w radiu, dadzą wtedy radę zagrać lekko przyzwoicie, kwestia tylko dobrego strojenia filtrów. Jednak wolał bym uniknąć skrzyni, bo bagażnik jest mi potrzebny raczej w całości.

Na forum dużo ludzi chwali przeróbkę przodu na 16cm. głośniki, ale ja był bym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś zaprezentował mi efekt takiej przeróbki. Jeśli mnie zadowoli, wykonam to sobie bez najmniejszych problemów. A jeśli nie, pokombinuje z jak najmniejszą zadowalającą mnie skrzynką.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w fabryczny sub montowany w boczek bagażnika, efekt zadowalający jak dla mnie, w niedalekiej przyszłości zmieniam głośniki w drzwiach i w subwooferze bo się spalił to mogę zaprezentować efekty na jakimś spocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było posłuchać Jędrek, tylko kiedy jakiś spocik będzie :) W A3 miałem fabryczny sub Nokii, i generalnie byłem bardzo zawiedzony efektem, i powstała skrzynia pioneera. Dlatego chciał bym posłuchać jak to fabrycznie gra. Jeśli mnie zadowoli, to poszukam ori suba, bo z tym akurat kłopotu nie ma :)

Edytowane przez Audi Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nowego tematu nie bede zakładał skoro jest o głośnikach.

Mam 2 pytania. Czy w przed liftowych avantach też w boczkach w bagażniku wychodziły te oryginalne suby czy tylko w po liftach, bo aukcje alledrogo zazwyczaj mają tytuł SUBWOOFER TUBA GŁOSNIK AUDI A4 B5 LIFT KOMBI AVANT ?

Trochę zbija mnie to z tropu. No i jeśli można kupić i zainstalować to czy wszystko jest p&p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Dobis1 miał przedlifta i miał pełne BOSE grało przyzwoicie dobrze raczej pasuje bo konstrukcyjnie nic nie zmieniali oprócz wyglądu detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu, jak już cokolwiek robić to porządnie. Ja u siebie założyłem Hertz 165 na dystansach od Kowiego, ale bez wygłuszenia drzwi nie widzę praktycznie żadnej różnicy w jakości dźwięku, nadal jest nędznie. Obecnie przymierzam się do porządnego wygłuszenia drzwi, wymiany kabli i ewentualnie podłączenia wzmacniacza pod przód i tył. Dużo ludzi mówi że głośniki 16cm w dobrze wygłuszonych drzwiach dają bardzo dobry efekt, myślę że od tego trzeba by zacząć, ewentualnie później bawić się w skrzynki. Na pewno są inne wrażenia dźwiękowe jak masz dobre głośniki z przodu i z tyłu niż jak skupisz się na samym subie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę oblookać instalację w bagażniku, jak jest wtyczka to sobie sprezentuję :P

Takie coś znalazłem 1554464_959466374075655_4431357086469121

Edytowane przez zybi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...