Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukiwany fachowiec od klimatyzacji :)


ParasoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Jest może ktoś z obszaru , Bielsko, Tychy lub okolic kto naprawdę dobrze ogarnia klimatyzację , lub zna dobrego mechanika który się w tym specjalizuje? Jakiś czas temu jak zaczęło robić się ciepło , odpaliłem klimatyzację , smród okropny jak z kurnika tak z 30 sekund.Trzeba było otwierać okna zanim się załączyło...Klima coś tam chłodziła....Postanowiłem oddać samochód do mechanika dokładnie miesiąć temu.Klimę nabili , odgrzybili ale poprawy w jakości chłodzenia nie widzę.Przez jakiś czas było jeszcze czuć środkiem jak się odpaliło klimatyzację ale teraz znowu śmierdzi jak z kurnika, a klima jeśli chodzi o chłodzenie d*py nie urywa.Pojechałem do mechanika na kontrolę.Podpiął komputer itd pokazywał mi że wszystko jest w porządku i nic się nie doszukał.Jutro będę dzwonił i powiem że znowu śmierdzi jak na początku, i ciężko wytrzymać jak się odpali klimę...Tutaj na forum czytałem różne wątki i chłopcy naprawdę się na tym znają w porównaniu do niektórych mechaników ale ja sam nie będę z tym robił , bo mogę wyrządzić więcej szkody niż pożytku.Po włączeniu klimatyzacji słychać jak sprężarka zaczyna pracować więc chyba jest ok :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą odpowiedzialnością polecam Grześka z Jedliny

http://klimatomalagt.pl/kontakt/

Dla mnie prawdziwa fachura jeśli chodzi o układy klimatyzacji.

Do każdego przypadku podchodzi indywidualnie i ma niesamowitą wiedzę popartą doświadczeniem. Przede wszystkim nie podłącza bezmyślnie maszyny i nie kasuje za usługę jeśli nie ma pewności że cały układ nie funkcjonuje jak należy. Posiada również sprzęty do zakuwania węży wysokociśnieniowych, aparaturę do sprawdzania szczelnosci i czyszczenia układów z opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak śmierdzi po załączeniu klimy to trzeba ją raczej odgrzybić, wymienić filtr kabinowy, wyozonować wnętrze :)

Wszystko to było robione miesiąć temu :D smród na chwilę ustał , ale teraz znowu go czuć jak się załączy klimę , irytujące to jest :-) Dzięki Artur.Jutro jeszcze zadzwonię do tych moich fachowców z Bosch Service i zobaczymy co zaradzą.Jesli nic nie poradzą to będzie moja ostatnia wizyta tam i skontaktuje się z tym mechanikiem :-)


Dzwoniłem do tego mechanika.Bardzo sympatyczny i uprzejmy.Umówiłem się z nim na 13:15 , zobaczymy czy coś zaradzi.


Byłem dziś u Grześka :) Wstępnie umówiona wizyta na przyszłą środę.Odpalił klimę i mówi w tym samochodzie nie śmierdzi, tutaj je**e :D Bardzo pozytywne wrażenie.Widać że zna się na rzeczy i mam nadzieję że wyleczy klimę z zapachu kury :) Jeśli chodzi o chłodzenie , podpinał różne cuda i mówił że wygląda wszystko w porządku.Zobaczymy jak się pobawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmierdzi po załączeniu klimy to trzeba ją raczej odgrzybić, wymienić filtr kabinowy, wyozonować wnętrze :)

Byłem dziś u Grześka :) Wstępnie umówiona wizyta na przyszłą środę.Odpalił klimę i mówi w tym samochodzie nie śmierdzi, tutaj je**e :D Bardzo pozytywne wrażenie.Widać że zna się na rzeczy i mam nadzieję że wyleczy klimę z zapachu kury :) Jeśli chodzi o chłodzenie , podpinał różne cuda i mówił że wygląda wszystko w porządku.Zobaczymy jak się pobawi.

Wspominał, że byłeś. Byłem po Tobie 3 godziny później na pełnym serwisie klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłbyś coś takiego : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/45281-wymiana-adaptacja-nastawy-klimatronika-a4-b6-b7/?Myślisz że będzie robił takie rzeczy? Nie daje mi spokoju ta klimatyzacja :D chciałbym sprawdzić jak u kogoś z B6, B7 dmucha w upalny dzień , to miałbym jakiś punkt zaczepienia.Brat ma B5 i wydaje mi się że wieje dużo mocniej i chłodniej , mimo iż nie ma nabitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłbyś coś takiego : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/45281-wymiana-adaptacja-nastawy-klimatronika-a4-b6-b7/?Myślisz że będzie robił takie rzeczy? Nie daje mi spokoju ta klimatyzacja :D chciałbym sprawdzić jak u kogoś z B6, B7 dmucha w upalny dzień , to miałbym jakiś punkt zaczepienia.Brat ma B5 i wydaje mi się że wieje dużo mocniej i chłodniej , mimo iż nie ma nabitej.

Ogarniam. Może być i Ciebie któryś z silniczków klap nastawczych uwalony. Sugerowałbym tez wymianę osuszacza i dyszy rozpreznej na nowe. U mnie przy 18st jest lodowka, przy 16st nie da sie w aucie usiedziec.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.U mnie jak jest gorąco , śmigam na LO 7 kresek , jak na chwilę obrócę wylot albo przysłonię ręką to mnie gorąc zalewa a wydaje mi się że nie powinno tak być :) Mam mu podsunąć takie ewentualności jak podjadę ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.U mnie jak jest gorąco , śmigam na LO 7 kresek , jak na chwilę obrócę wylot albo przysłonię ręką to mnie gorąc zalewa a wydaje mi się że nie powinno tak być :) Mam mu podsunąć takie ewentualności jak podjadę ?:D

Zadzwoń do mnie , nr masz chyba :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...