Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.6 adp wymiana skrzyni na wersje z 1.9 tdi


krzys356

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze skrzynią biegów, mianowicie coraz bardziej zaczyna wyć skrzynia na 5 i 4 biegu podczas hamowania silnikiem. W tym przypadku mam dwie opcje do wyboru remont skrzyni albo wymiana na inną używaną. Bardziej skłaniam się ku drugiej opcji. Korzystając z okazji wymiany, chciałbym podmienić skrzynię na wersję o dłuższych przełożeniach np z tdi 90 ps. Na obecnej przy 100 km/h mam 3000 rpm a przędkości 120 - 140 to 3500 - 4000 rpm. Jest to męczące jeżdząc po trasie.

Chciałbym poznać opinię na ten temat, czy warto bawić się w takie podmianki? jaką skrzynie możecie zaproponować? czy będzie to działało jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z 6 jest jak najbardziej do przemyślenia o ile któraś podpasuje.


Czy ktoś robił jakąś podmiankę z tym silnikiem?

Odświeżam pytanie, czy ma ktoś wiedzę w temacie? Może ktoś próbował zamieszać ze skrzyniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawienie 6-tki to grubsza robota, do wymiany są: sanki, półosie, zwrotnice, wybierak i sprzęgło, do tego obawiam się że każda dostępna szóstka jest za długa dla tego silnika. Skrzynia z 1.9 tdi 90 konnego powinna na 5 biegu dać 140 km przy 3000 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawienie 6-tki to grubsza robota, do wymiany są: sanki, półosie, zwrotnice, wybierak i sprzęgło, do tego obawiam się że każda dostępna szóstka jest za długa dla tego silnika. Skrzynia z 1.9 tdi 90 konnego powinna na 5 biegu dać 140 km przy 3000 obr.

Może ktoś ma wiedzę na temat oznaczenia takiej skrzyni i kwestii sprzęgła czy to które mam będzie pasowało po wymianie?

Co sądzicie o skrzyni DVS montowanej w AHU? Potrzebne będą poważne przeróbki żeby podmienić do mojego ADP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...