Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BLB] Słaba z dołu, dziwne spalanie na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, walczylem ostatnio z moca z niskich obrotow. Wyczyscilem caly EGR, lacznie z przepustnica i kolektorem ssacym. Byl lekki nagar, ale nie bylo tragedii. Ok 2 tys. obrotow, zaczyna startowac ale i tak bez rewelacji jak na ten silnik, jezdzilem takim samym dla porownania. Co jeszcze moze tkwic?

Drugi problem jest taki, ze pokazuje mi jakies kosmiczne spalanie. Tymczasowe pokazuje jak mu sie chce, w czasie jezdy pokazuje w miare wiarygodnie (ok. 7-8l/100), po puszczeniu gazu spada do 0.0l zeby po odpaleniu na postoju pokazywalo kosmiczne cyfry 20-30l/100. Co moze miec na to wplyw? Jakies programowanie?

Opublikowano

Bo pokazuje ci spalanie z kilku ostatnich metrów.

Jak wyjedżam 5m z garażu to spalnie mam czasem nawet i 30-40l/100km.

FIS nie pokazuje ci chilowego spalania tak jak to jest np w Passacie b5 gdzie na wolnych obrotach na postoju pokazuje 0,5-0,7l/h

Opublikowano

MaciejK ma racje z tym spalaniem, ja mam dokladnie to samo, ten FIS tak ma, jak podlaczysz do kompa i sprawdzisz na kompie to pokazuje 0,6 - 0,7

Opublikowano

Synchronizacja rozrządu... Vag gr004 i wazne jest 3 i 4 okienko.

Opublikowano
  • Autor

Bo pokazuje ci spalanie z kilku ostatnich metrów.

Jak wyjedżam 5m z garażu to spalnie mam czasem nawet i 30-40l/100km.

FIS nie pokazuje ci chilowego spalania tak jak to jest np w Passacie b5 gdzie na wolnych obrotach na postoju pokazuje 0,5-0,7l/h

I srednia spalania powinna byc w granicach 10-11l tak jak mi pokazuje?

Synchronizacja rozrządu... Vag gr004 i wazne jest 3 i 4 okienko.

I co w zwiazku z tym? Ma to zwiazek z moca na niskich obrotach? Jakie powinny byc wartosci?

Opublikowano

na moc - przemysl... wałek napedza wałki PD odpowidni moment wtrysku do połozenia tłoka....

po przestawieniu np synchro fis zaczyna wariowac z odczytami... dlatego moze byc odchyłka spalania fizycznie a z przeliczeń fisa...

Opublikowano
  • Autor

na moc - przemysl... wałek napedza wałki PD odpowidni moment wtrysku do połozenia tłoka....

po przestawieniu np synchro fis zaczyna wariowac z odczytami... dlatego moze byc odchyłka spalania fizycznie a z przeliczeń fisa...

jakie powinny byc aptymalne wartosci przy tym?

Opublikowano

1- rpm

2- 4BTDC-2ATDC

3- 3-7,6kw synchro w.wydechowy/pd a w.ssący

4- synchro walek ssący/wał najlepiej na 0

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.