Treść opublikowana przez viper127
-
Problem z odpalaniem w temp poniżej zera
mam problem z odpalaniem mojego a4 b7 silnik BRD na ujemnych temperaturach- długo kreci nawet przy -1, w zeszlym roku tego nie bylo. Wymienilem swiece na nowe NGK- prąd dochodzi, uszczelnienia na wtryskach, aku jest roczny i sprawdzony ze sprawny, alternator zregenerowany, filtr paliwa wymieniony, nawet okablowanie ktore idzie do swiec i wtryskow wymienione bo sie wtyczki rozsypaly przy okazji wymiany siec. Juz nie mam pomysłu co jeszcze moze byc nie tak. jak jest powyżej 0 to odpala normalnie, dodam ze jest po Chipie i wylaczony EGR ale żony alfa jest po takim samym zabiegu i przy -10 odpala lepiej niz moj przy -1, bylem u tunera i mowil ze moze mi wgrac serie ale to nic nie da bo to nie ma zwiazku z odpalaniem i przy „dole” nic nie robili, poza tym zony auto tez u niego robione i jest ok. Macie moze jakis pomysł co mozna jeszcze sprawdzic? Z gory bardzo dziekuje
-
Błąd silnik BRD
Dzieki, już wiem co mi padło, przepustnica, tego kompa oddam znajomemu a kupię sobie i wtedy się bardziej przyłożę do obsługi ?
-
Błąd silnik BRD
- Błąd silnik BRD
Kto wie jak to czytać? Gdzie tu jest numer błędu i ewentualnie czego dotyczy? Urządzenie pożyczone, dodam ze prawdopodobnie przepustnica (klapa gasząca) 2 lata temu wymieniana, teraz zalana olejem, po wyczyczszeniu i umyciu nadal telepie autem przy gaszeniu- Felgi 16 czy 17
Ja na lato mam 18" i nie ma problemu, dwa sezony na nich jeżdżę i jeszcze nic nie robilem przy zawieszeniu i na razie nie mam nic do roboty, a tez mam fabrycznie utwardzone i obniżone 1BE- Opony 205/55 r 16 do A4 B7 nadają się?
Ja mam wlasnie takie zimowki (na takim samym zawieszeniu) tyle ze na stalowych i nie zastanawialem sie nad tym czy bedzie to jakos wygladalo ( to tylko zima) wazne ze na lato mam 18"- problem z zestawem glosnomowiacym
Miales racje, pomógł restart fona :-)- problem z zestawem glosnomowiacym
Witam, mam problem z zestawem glosnomowiacym w moim a4 b7. Mam RNS-E, tel. normalnie laczy sie przez bluetooth z autem, normalnie wyswietla sie lista kontaktow i wszystko jest ok tyle ze jak mam polaczenie przychodzace albo wybieram numer to radio sie wycisza ale rozmowca mnie nie slyszy ani ja go nie slysze w aucie tylko normalnie w tel, go slychac, cos jakby mikrofon i glosniki przestaly dzialac ma ktos jakis pomysl co to moze byc?- zaslepka EGR
W weckend mogę przysiąść i wyrzeźbić wypukłą zaślepkę z otworem 9 mm, jeżeli masz sprawdzone że pomaga Jak by waliło jeszcze błędem zbyt małego przepływu to sobie rozwiercisz . Daj adres na PW. To samo co w innych, jest tyle tematów o tym na forum , że nie ma sensu się produkować po raz enty W tym konkretnym przypadku nie chodzi o zaślepienie , tylko o ograniczenie maksymalnego przepływu przez EGR kryzą, a ma to na celu wyeliminowanie poszarpywania przy delikatnym przyspieszaniu w zakresie 1700-2200 obr./min. Narazie dzieki, wczoraj zrobilem sobie w robocie przyrząd do wyklepywania i wyklepalem ale przesadzilem ze srednica przetloczenia i nie zmiescilo sie w rurce, a ze wlasnie jestem w robocie na nocke to sobie wyklepie dzisiaj jeszcze jedna, mam nadzieje ze teraz sie uda zaslepka zamontowana z otworem 9,8 mm , jest wyrazna poprawa, mam wrazenie ze lepiej idzie i nic sie nie dzieje. Teraz tylko bede czekal czy wywali blad- zaslepka EGR
no wlasnie nie, bylem na kompie teraz w sobote i brak bledow nie znalazlem na allegro zadnej wypuklej do mojego a wlasnie z odpowiednim wytloczniem mam problem- zaslepka EGR
Witam, mam maly problem z zaslepka EGR, zrobilem sobie blaszke wypukla z otworem 7mm i auto chodzilo jak trzeba tyle ze wytloczka byla za mala i ocierala przepustnica, po tygodniu wywalilo blad. i tak powiekszalem otwor i wytloczenie. Przy otworze 9mm jeszcze wywalilo blad i po wyjeciu dalej bylo widac ze ociera, teraz to chyba przesadzilem z wytloczeniem przez co tez otwor sie zrobil za duzy i znowu zaczal szarpac i jest problem z ruszaniem na zimnym silniku czego przy malym otwoze nie bylo. Wie ktos moze jaki powinien byc otwor w silniku BRDi jak glebokie powinno byc przetloczenie? chyba ze moze ktos ma taka zaslepke niepotrzebna z gory dziekuje za pomoc- roleta tył
ja mam to samo wiec ja wyjalem dodam ze mam przyciemnione szyby tak wiec nic nie widac co jest w srodku- zwykłe lampy a ksenony jak odróżnić ?
ksenon ma soczewki i jeżeli sa oryginalne ksenony to musza byc w zderzaku spryskiwacze na lampy ktore spryskuja reflektor w tym samym czasie jak spryskujesz szybe ale tylko jak sa wlaczone swiatla- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Napewno skorzystam z Twojej wiedzy jak będę potrzebował, jeszcze raz WIELKIE DZIEKI- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Koleś ma maszynę do takich przrtloczen, jest to robione kamieniem hydraulicznie, dam mu kawałek blachy 2mm niech najpierw przetoczyła a potem odrusuje i wytne ok, kryza założona z otworem fi 8, odpalilem auto troche pogazowalem i na razie jest ok, na 18a jade do roboty to dam znac co sie dzialo po drodze Zrobiłem właśnie 25 km i jak narazie wszystko ok, próbowałem wywołać szarpanie ale się nie udało :-D będę jeszcze obserwować, dzięki za kolejną trafna porade- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Blaszka 1mm się marszczy przy tloczeniu, musze zrobić z 2mm- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Zrobiłem z nierdzewki- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Właśnie jestem w pracy i zrobiłem se blaszki 1 mm a koleś ma mi wytoczyć na środku 25 mm i 29 mm to zobaczę która będzie pasowac- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Ważne żeby EGRa nie rozwalić, to mnie interesuje- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
a jak bedzie haczyć to w czyms moze zaszkodzic ? bo skoro i tak bedzie haczyc to moze nie bede jej wogole rzeźbić, ile czasu jezdziles na takiej plaskiej kryzie i czy cos sie dzialo nie tak?- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
wlasnie bylem odrysowac uszczelke i zaopserwowalem ze EGR byl zamkniety tak wiec chyba jest sprawny, no i jedna sruba trzymala sie na wlosku bo miala gwint zjechany, jak ja tylko dotknalem to zaraz auto zaczelo gwizdac. Dalem dłuższa srube i nakretke no i faktycznie chyba bede musial troche wyklepac ta kryze na wypukłą bo moze haczyć- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
kupilem wczoraj na allegro interfejs, jak przyjdzie to zobacze , pytanie jeszcze o ta kryze - czy musi byc zrobina z aluminium czy moze byc z nierdzewki?- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Jak pokazać logi, nie qmam, sorki egr byl czyszczony jakos w lutym razem z kolektorem, myslisz ze bede musial jechac na czyszczenie czy bedzie jeszcze ok, raczej do wolnych kierowcow nie naleze i kozystam z mocy silnika- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
ok, dzieki, mam jeszcze jeden problem, moze jest zwiazany z tym EGRem. Na zimnym silniku jak odpale auto i stoi sobie odpalony to czasami czuc dosyc odczuwalne i nieregularne szarpniecia (bujniecia) na boki, dodam ze po wcisnieciu sprzegla nic sie nie zmienia- [BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
dzieki bardzo za pomoc, od poniedzialku zaczne testy - Błąd silnik BRD