Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysokie i niskie obroty


kol3q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lekki problem i nie wiem od czego zacząć, mianowicie,

na zimnym silniku ( przy niższych temperaturach, szczególnie po nocy) obroty falują czasami aż do zgaśnięcia silnika,

i sytuacja która zdarzyła się kilka razy, wrzucając na luz obroty wskakują na wysokosc 4000 i tak sie utrzymują przez kilka sekund ( gdy dodam w tym momencie gazu to spadają do normalnych),

Czy miał ktoś z was podobny problem? od czego zacząć ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem podobną sytuację. Pojechałem do miasta załatwić sprawę, nie zajęło mi to dużo czasu około 20 min. Dodam że audi nagrzało się normalnie do 90stopni i pracowało normalnie. Kiedy ledwo go odpaliłem obroty utrzymywały się na 2tys obrotów i to przez około 500metrów. Dziwne bardzo to na biegu było wszystko dobrze, tylko przy wciśnięciu sprzęgła, albo wrzuceniu na luz obroty od razu na 2tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianol u Ciebie prawdopodobnie winne są złe mapy LPG, ustawienie + kalibracia instalacji i problem powinien zniknąć :)

kol3q - u Ciebie może to i być przepustnica - podłacz VAG i zobacz co się dzieje :), ale może też być taka głupota jak zacinająca się linka od gazu :) Sprawdź ją tak że na sucho będziesz symulował otwarcie przepustnicy taj byś jechał i zobacz czy się zawiesi :) Sprawdzenie czystości przepustnicy również nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...