Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przestało działać podświetlanie wskażnika temp,silnika w liczniku


marda16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy sam mogę coś zrobić i jak żeby wymienić podświetlenie w liczniku, mrugało chwilę i przestało podświetlać temp,wody?

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz troche pojęcia o lutowaniu miniaturowych pierdołek to dasz radę jak nie to lepiej oddaj komuś do naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co tam się stało lut się przepalił czy jest jakaś diodka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapewne albo przepaliła się ścieżka która doprowadza prąd do diody albo upaliły się diody. Temperaturę wody podświetlają 2 diody led. Pytanie teraz na ile czaisz elektronikę i jaki posiadasz sprzęt do tego. Masz lutownicę na ciepłe powietrze? To są elementy SMD i lutownicą oporową będzie naprawdę ciężko. Dasz radę jeśli masz trochę doświadczenia.

Musisz rozebrać ten licznik i dokładnie pooglądać ścieżki żeby zobaczyć czy nie ma przerwy w obwodzie. Jeśli nic nie będzie to musisz wylotować i sprawdzić diody. JEśli diody będą wporządku to wtedy możemy pomyśleć dalej. Mam taki licznik w zapasie wtedy mogę Ci pomóc i rozbiorę i zobaczę który ukłąd odpowiada za podświetlenie tych diód i wtedy można spróbować wymienić układ o ile sobie z tym poradzisz. Te liczniki miały dużo problemów z najpierw migającym podświetleniem a później gasło na dobre więc nie jesteś pierwszy. ASO wymieniało liczniki na gwarancji ty zapewne jej już nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował, teraz jestem za granicą jak wrócę to zdemontuję licznik a do naprawy to chyba komuś oddam bo nie mam sprzętu takiego.


Ech,podświetlenie znowu działa samo z siebie,wczoraj wieczorem odpaliłem auto i wszystko świeci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się na 90% masz gdzieś zimnego gluta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z podświetleniem zegarów, muszę wymienić dwie diody podświetlające obrotomierz. Czy mógł by ktoś kto przerabiał problem bądź wie, napisać jakie diody należy kupić aby pasowały (chodzi o oznaczenia są to chyba smd ale jakie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

Sam się muszę za to zarbać jak będzie cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...