Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DPF - żółta kontrola z tłumikiem na konsoli


kawcun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas jazdy pojawiła się żółta kontrolka na wyświetlaczu (tlumik z kropkami).Czy powinienem udać sie do serwisu czy jest to process oczyszczania dpf? Jeżeli tak to ile powinien zajać i czy kontrolka przestanie swiecić czy należy skaoswąc VAGIEM?

Jestem nowym użytkownikiem forum i nowym posiadacze B7 2.0TDI więc prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie stracił mocy? wykonywałeś procedurę wypalania filtra? nie wiem jak dokładnie w 2.0tdi ale u mojego kolegi w innej marce trzeba przejechać spory odcinek z prędkością nie mniejszą niż 120km/h żeby skutecznie przeprowadzić procedurę wypalania dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie stracił mocy? wykonywałeś procedurę wypalania filtra? nie wiem jak dokładnie w 2.0tdi ale u mojego kolegi w innej marce trzeba przejechać spory odcinek z prędkością nie mniejszą niż 120km/h żeby skutecznie przeprowadzić procedurę wypalania dpf.

jutro jade za miasto tak z 30 km więc bedzie okazja przepalić. Zobaczymy czy informacja zniknie. Mocy na razie nie stracił. Potwierdzę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn żeby poprawnie przeprowadzić procedurę to trzeba przejechać około 20km z prędkością nie mniejszą niż 120km. jak nagle zwolnisz np do 60 to procedura zostanie przerwana co może się skończyć wizytą w serwisie. w układzie wydechowym musi się wytworzyć odpowiednia temperatura dzięki której możliwe będzie wypalenie filtra.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżąc po mieście np 3 bieg 60km/h i 2500rpm dpf będzie się wypalał i nie ważne od stylu jazdy, coś jest uszkodzone przez co nie może powstać regeneracja dlatego wyswietliło ci komunikat... trzeba podłączyć kompa i sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...