Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Pasek rozrządu - czy musze zmieniać ?


stefanbas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

To mój pierwszy post na tym forum. Wiec jesli cos nie tak to wybaczcie. Muiałem jednak napisac cos na temat przebiegu. Sam ostatnio sprowadzilem sobie audi z niemiec. Wprawdzie pomagał mi w zakupie znajomy ktory od 30 lat mieszka w niemczech ale audi kupilismy na gieldzie w essen. Przebieg mojego samochodu to 80tys km rocznik 99 wiec mozna by przyjac ze kombinowane przy załozeniu jakie napisał jeden z kolegów ze srednio niemcy robia 20-30tys rocznie - sam nie wierzyłem w ten przebieg ale znajomy po dlugiej wesołej rozmowie z niemcem stwierdzil ze mam brac ten samochod mimo ze chcialem z silnikiem 1,8 prawie mnie pobil ze mam brac ten :-). Do auta dostalem wszelkie książeczki serwisowe itd. Po zarejestrowaniu się na forum wyczytałem gdzieś ze jeden z kolegow z innego forum za oplata przesyła wyciąg z serwisu audi o historii napraw samochodu. Odziwo po otrzymaniu historii okazalo sie ze wszystko zgadza sie z książeczką serwisową, a ostatni przeglad robiony byl 7sierpnia tego roku gdzie wymieniono jakies lampeczki olej wszystkie filtry i kilka innych dupereli. Dokladnie robiono to na 78931km i po tysiacu km niemiec sprzedaje samochód a dokldniej 28 wrzesnia wyrejestrowuje audi w niemczech. Po mału zaczynam rozumieć dlaczego tak usilnie znajomy wciskal mi to audi :-). Wiec nie dziwcie sie kledze ze ma taki przebieg zawsze gdzies trafi sie cukiereczek choc nie wykluczone ze moze i byc kombinowane. Mimo wszystko niemcy nie zawsze robia po 20 czy 30 tys km. Moje audi w jednym roku zrobilo niecale 4tys, gdzie ja po miesiacu zrobilme juz ponad 2ty :-)

Druga sprawa gdzie my do niemcow?? który z nas jechałby do serwisu robić przegląd i po miesiącu wyrejestrowałby i sprzedawał auto??

Co do serwisu kolego i wymianie po ilus latach to raczej tego nie robia, choc pasek jak kazda inna rzecz sie starzeje wiec na twoim miejscu nie czekałbym i zmienial. sam planuje zmienic calosc na 90tys(choc producent przewidzial wymiane po 120tys), a nie bylo jeszcze zmieniane po 9 latach przez serwis stad wniosek ze producent przewidzal wymiane po 120tys a nie po okreslonym czasie ( chyba ze nie bral pod uwage ze ktos moze robic 120tys przez 15 lat :-) ) i serwis robi wszystko wdlug zalecen producenta i nie wymienia po okreslonym czasie tlyko po okreslonych kilometrach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez mozna trafić normalnych uzytkowników, ja kupiłem auto, a miesiąc wcześniej właściciel wymienił katalizator w ASO za ponad trzy tysie, więc ja też serwisuję autko... choć poza wpisami nic mi to nie daje... a co do 4tys rocznie, należy zauważyć czy zmieniano olej co roku??? :mysli:

mój znajomy kupił takiego ideała, zgredzio-sprzedawca zmieniał olej co 15tys czyli co 2-3 lata, kolega zaczął autko eksploatować i się silnik rozleciał.

a propos rozrządu- WYMIENIAJ - koszt nie jest wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...