Treść opublikowana przez tomek a4 2.8
-
Spotkania na drodze
Dzisiaj w Lublinie na Partyzantów, śmignęło obok mnie złotawe b8 avant na lubelskich blachach i klubowych ramkach. Pozdrawiam
-
Montaż tempomatu A4 B5
Gruszka podciśnienia wygląda mniej więcej jak ta w aukcji http://allegro.pl/gruszka-podcisnieniowa-audi-a8-4-2-3-7b-94-03-i2011372637.html Do tego pompka podciśnienia http://allegro.pl/811907325-pompa-pompka-tempomatu-audi-a8-d2-4-2-i1984721969.html sterownik: http://allegro.pl/audi-a8-modul-sterownik-tempomatu-tempomat-4d0-i1993521756.html manetka, wężyki, kable Prawdopodobnie wszystkie graty pasują z audi a8 d2, a są łatwiej dostępne, bo w każdej a8 tempomat był. Trochę grzebania miałbyś przy tym i jest o tyle trudniej, że ten tempomat się nie vaguje
-
[B5 ABC] Czy robić remont silnika?
Mam cały silnik ABC w niedużych pieniądzach do sprzedania, jest w dziale sprzedam auto na części. Przy obecnych cenach silników nie wiem czy opłaca się grzebać..
-
ile za slub
W okolicach Radzynia niedawno płaciłem 600 dla księdza, 300 dla organisty i 200 za kościelnego. Nie było "co łaska", każdy od razu gadał ile się należy. za***iste stawki godzinowe im wychodzą
-
Spotkania na drodze
Dzisiaj w Łukowie na skrzyżowaniu Partyzantów z Wyszyńskiego widziane czarne b6 avant na 17' pięcioramiennych. Z przodu ramki były. Ktoś z klubu, czy auto po klubowiczu?
-
[ALL B5] Jak włączyć tempomat?
Vagiem tego nie da się sprawdzić, przerabiałem temat u siebie. Powinieneś mieć taką gruchę podłączoną cięgiełkiem do przepustnicy, pompkę, która jest poniżej pompy hamulcowej, czujniki przy pedale hamulca i sprzęgła, oraz sterownik (jest widoczny po zdemontowaniu schowka przed pasażerem). U mnie były winne zimne luty w sterowniku, jak później doczytałem, to dość czesta przypadłość tej części. Ja zacząłem od sprawdzenia manetki i czujników przy pedałach
-
[ALL] Imitacja samopoziomowania xenon
A gdyby tak wziąć drugi regulator wysokości świateł (pokrętło) i podłączyć go przekaźnikiem czasowym do wiązki. Po włączeniu świateł, przekaźnik włączy na kilka sekund ten dokładany regulator (który będzie ustawiony na III), czyli światła pójdą w dół. Po tym jak przekaźnik się rozłączy, światła powrócą do poziomu ustawionego oryginalnym pokrętłem w konsoli. Może brzmi trochę druciarsko, ale myślę że też powinno działać
-
[ALL B5] Jak włączyć tempomat?
A jaki masz silnik? Diesel czy benzyna?
-
Spotkania na drodze
pozdro Rafalekx Próbowałem nawiązać kontakt na cb, ale ten mój szumofon już tylko na śmietnik się nadaje
-
W jakim banku konto firmowe?
Ja mam firmowe w Mbanku- 6 zł/mies (utrzymanie karty), przelewy do ZUS i US za free. Reszta przelewów po 1 zł. Konto nie jest oprocentowane. Ogólnie moim zdaniem jest ok.
-
[ALL] Zerknijcie na wycenę szkody
Wielkie dzięki Tylko w jaki sposób wnieść o przesłanie pełnej dokumentacji? Pewnie listem polecony, bo jak pisałem do nich maila, to nie było żadnego odzewu. Mam jakoś motywować to żądanie, czy należy mi się bezwzględnie dokładna dokumentacja? I jeszcze co zrobić z nieuwzględnionymi uszkodzeniami, zgłaszać teraz, czy zaczekać na wszystkie dokumenty?
-
[ALL] Zerknijcie na wycenę szkody
Wątpię że zwiększą wartość przed kolizją, bo szacują na podstawie infoexpert. Zauważyłem teraz, że nawet nie jest zaznaczone 4x4, a mówiłem rzeczoznawcy że to quattro. I np. jest wyszczególniona poduszka boczna, a to że fotel jest rozerany i sensor airbag do wymiany, to już ich widocznie nie obchodzi Myślę że można będzie raczej zaniżyć wartość wraku, bo troche pierdół nie jest uwzględnionych. A tak z innej beczk, to jeśli jest szkoda całkowita, to naprawa powinna kosztować więcej niż 12,5 tys. Liczyłem części (używki) na allegro- koszt około 3-3,5 tys. Wątpię, by robocizna poza ASO kosztowała 9 tys.
-
[ALL B5] Jakie mogą być "obrażenia wewnętrzne" po wczorajszej stłuczce?
Mam wreszcie wycenę, zerknijcie tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=184506.0
-
[ALL] Zerknijcie na wycenę szkody
Wreszcie po 30 dniach od zgłoszenia dostałem wycenę szkody. Niby dzisiaj teoretycznie powinienem mieć już sumę bezsporną na koncie, a oni piszą że są prowadzone czynności mające na celu ustalenie odpowiedzialności za szkodę. Pozatym w ocenie technicznej nie sa podane ceny części do naprawy i stawki roboczogodzin. Pozatym rzeczoznawca nie dopisał uszkodzenia opony (powietrze nie schodzi, ale widać jest lekkie przecięcie na boku), pomka tempomatu ma półamaną obudowę- pokazywałem, oraz osłona plastikowa silnika jest pęknięta. Wszystko to mu pokazywałem, a nie jest ujęte w spisie. Pozatym mówiłem mu że szyba się nie domyka- po zdjęciu resztek lusterka widzę że ramka jest w tym miejscu delikatnie zgięta. Tego też nie ma w ocenie. Co radzicie, wzywać ich rzeczoznawcę, powołać własnego, czy jakoś inaczej to rozegrać? Wrzucam skany wszystkich pisemek
-
[ALL B5] Jakie mogą być "obrażenia wewnętrzne" po wczorajszej stłuczce?
Bolek157, powiedzieli że dostaniesz dokładny kosztorys? Czytałem gdzieś, że czasem trzeba aż prosić ich o niego. U mnie też będzie pewnie w takim razie szkoda całkowita Na stronce którą podał jihad, moje autko jest warte 11250- 13750 zł. Ale ubezpieczyciele korzystają z eurotaxu chyba
-
[ALL B5] Jakie mogą być "obrażenia wewnętrzne" po wczorajszej stłuczce?
Ja jeszcze nie dostałem wyceny. We wtorek minie 30 dni od zgloszenia szkody. Wczoraj dzwoniłem do nich i powiedzieli, że dziś wycenią szkodę i zadzwonią do mnie. Jednak tak jak się spodziewalem- nie było odzewu. Poczekam do wtorku i zrobie zadymę jak się sprawa nie ruszy
-
[ALL B5] Jakie mogą być "obrażenia wewnętrzne" po wczorajszej stłuczce?
Wraku i tak im nie oddam. Cały czas czekam na wycenę. Zakład ubezpieczeń to tuw tuw. Rzeczoznawca byl tylko wynajęty przez ubezpieczyciela, oglądał nawet samochód sprawcy- pewnie podejrzewali ściemę. Jak napisał armistead- 90% tych bezwypadkowych jest po gorszym dzwonie, więc lepiej go naprawić. Części do naprawy to ponad 3 tys, więc bardziej opłaca sie chyba kupno całego angola
-
[ALL B5] Jakie mogą być "obrażenia wewnętrzne" po wczorajszej stłuczce?
Tydzień temu był rzeczoznawca i czekam teraz na wycenę. Mówił że może wyjść szkoda całkowita. Tego się obawiam, bo jak wyczytałem w necie, to przy szkodzie calkowitej nieźle zaniżają wartość aut, a zawyżają wartość wraku. Chyba będę to naprawiał, bo wygląda na to że konstrukcja nie jest naruszona. Rzeczoznawca zdziwił się się przy badaniu lakieru, bo wszędzie był oryginał. Myślałem też, czy nie kupić angola w tym kolorze na części
-
Odłączenie pompy paliwowej w LPG
Takie odłączenie pompy paliwa mam w audi c4. Z tym że jest tam wtrysk mechaniczny i gazownicy sami montują to odcięcie. Jakiś czas po mnie, kumpel zakładał gaz w vento 2.0 na elektronicznym pełnym wtrysku i powiedzieli mu, że można w takim ukladzie montować tego odcięcia
-
[ALL B5] Jakie mogą być "obrażenia wewnętrzne" po wczorajszej stłuczce?
No i stało się -pierwsza stłuczka. Wczoraj gość jadący z naprzeciwka wpadł w poślizg w koleinach i przywalił we mnie, po czym skończylem w płytkim rowie. Zewnętrzne uszkodzenia widać, ale martwi mnie to, że dostałem w lewe koło i boję się że mogło to zaszkodzić skrzyni biegów, czy jakiemuś ważnemu elementowi. Widać że kolo nie stoi w pionie. W dodatku poducha w fotelu wystrzeliła. Ogólnie to na całej długości lewego boku coś jest uszkodzone. Zastanawiam sie co teraz zrobić, naprawiać, sprzedać? Czekam aż rzeczoznawca sie odezwie i ocenimy kosztorys. Tak mi szkoda autka, bo do tej pory były wszystkie blachy w oryginale Jak myślicie, ile może być warte to audi w takim stanie? [][/url]
-
Spotkania na drodze
Dzisiaj to też Ty? bo nie widziałem tablic rej. ale autko praktycznie identyczne Łuków ok. 12-13 (nie pamiętam dokładnie) skrzyżowanie ulic Dmocha (chyba), Siedleckiej/Piłsudskiego, zielony avant B5 chrom relingi tablice LLU (dalej nie zobaczyłem) a tylna tablica chyba w śniegu była, ramki klubowe. Skręcałeś w Dmocha z Piłsudskiego Ja stałem pierwszy do startu z Dmocha, chyba nawet patrzyłeś na mnie, ja zobaczyłem rameczki w ostatniej chwili Dokladnie! Tak mi przemknęło przez myśl że to mogleś byś Ty, ale za późno zalapałem
-
Spotkania na drodze
To ja Skracam czasem sobie drogę przez parking po starym PKSie. Pozdrawiam
-
[INNE] Brak ogrzewania na wolnych obrotach
W audi c4 miałem tak, że slabiutko grzał na wolnych obrotach. Pomogło przepłukanie nagrzewnicy wodą pod ciśnieniem -sporo syfu wyleciało. Może tego powinieneś spróbować na początek
-
[B5 ACK] Jak sprawdzić tempomat?
Musisz przełączyć na EIN i w czasie jazdy wciskasz FIX- tempomat powinien załapać. U mnie były zimne luty w sterowniku tempomatu. Wrzucałem gdzieś linka do opisu jak to naprawić
-
Spotkania na drodze
Jakieś dwie godziny temu, czerwone b5 sedan LRA- ramki klubowe, zaparkowane przy Placu Wolności w Radzyniu. Kto to? Pozdrawiam