Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b5 silnik 2.5 TDI V6 przekladka / mechanik ? pomoc.


zizu866

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich. Moze uda mi sie uzyskac informacje i pomoc odnosnie mojego auta jakim jest audi a4 b5 , silnik 2.5 TDI V6 150KM, w wersji quattro (rocznik 2001). Od roku jestem posiadaczem tego auta. W jednostce, ktora zakupilem okazal sie klejony napinacz rozrzadu, ktory zerwal sie. Nie mialem szczescia poniewaz : "Wyjechał" (zniszczony został gwint) napinacz paska rozrządu, rozrząd przeskoczył, z prawej strony pękła dzwigienka zaworowa, z lewej zostala zdjęta tylko osłona pokrywy zaworów i widac kilka popękanych dzwigienek.
Raczej nie widzę szans na naprawe tego silnika tzn koszty zbyt wysokie.
Na pewno trzeba zdjąć obie głowice i w związku z tym dać je do remontu, kupić osłonę, w którą wkręcany jest napinacz lub dorobić tuleję, jezeli na lewej stronie nastąpiła kolizja tłoków z zaworami to warto zdjąć doł i upewnić się co do stanu wału.
Same rozbieranie to duza praca-moze okazac się niepotrzebna. Mechanik poleca mi wymienic cala jednostne na "nowy"- uzywany silnik.
Czy mozecie doradzic mi , polecic warsztat, w ktorym mogliby to zrobic profesjonalnie. Lub moze ktos z was zna osobe, ktora ma taka jednostke/taki silnik na sprzedaz? Kazda pomoc mile widziana. Stacjonuje obecnie w woj. pomorskim (Rumia).

ps. Dziekuje za komentarze typu: "To najgorszy silnik w historii, jak mogles zakupic auto z tym silnikiem... sa z nim tylko problemy" bla bla bla... To w niczym nie pomoże. Takim osobom z gory dziekuje :-)Emotikon smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zrobic swap na innym silnik? Nie orientuje sie jakie to sa koszta, ale moze warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do opchnięcia cały silnik 2,5tdi AFB tylko ma wytarte wałki chodził do końca ale ja zrobiłem swap na 1,9tdi ,jak masz wałki w dobrym stanie to możesz przełożyć i za nie duże pieniądze uruchomić auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...