Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja - dziwny, wkurzający dźwięk


wojwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,



Mam mały, ale wkurząjacy problem z klimatyzacją. Auto kupiłem z uszkodzoną sprężarką (byla cała uwalona na zielono - ponoć zalana czynnikiem, który barwi). Najpierw wymieniłem sprężarkę na używaną z allegro, ale dość mocno hałasowała, podejrzenie padło na sprężarkę, więc, kupiłem nową sprężarke Denso - wkurzający dźwięk był cichszy, ale nadal był...



Mechanik co prawda nie płukał układu, ale zapewnił, że było czyściutko i że żadnych opiłków nie było...



Dźwięk slychać chyba ze środkowych nawiewów - ale jak je zamknąć to nadal jest, więc generalnie gdzieś ze środka ;) Dźwięk pojawia się i znika, czasem pulsuje - jakby szum, szmer, hmm albo tarcie. Próbowałem go nagrać, no ale niestety nie mogę wyłączyć funkcji usuwania szumu w mojej komórce, więc nagranie jest dość mocno zdeformowane. Nagrywalem na luzie (niestety komórka dośc mocno wycieła odgłos silnika) - słychać tak co 8-10 sekund ten dźwięk całkiem wyraźnie. Jak wyłącze klimatyzacje przyciskiem AC - oczywiście dźwięk natychmiast znika.



http://www.filedropper.com/record0006



Czasem jak delikatnie dodam gazu - to dźwięk jakby pracuje z obrotami silnika - więc podejrzenie znowu, że to jednak wina sprężarki, ale:



Najdziwniejsze jest, że ten dźwiek pojawia sie tylko wtedy, kiedy klimatyzacja nie ma za dużo do roboty - temperatury zew ok. 22C albo mniej.... Kiedy jest cieplej i sprężarka ma robote - jest cicho. Podczas ostatnich upałow było cały czas cicho... To jest dla mnie najbardziej interesujące?



To napewno nie jest wentylator - kiedy ustawie siłę nawiewu na 2 lub 3 - dźwiek dalej się pojawia, następnie jak ustawie klime na MIN - klima zacznie pracować na full - i znowu zmienie siłę nawiewu na 3 - leci delikatnie zimne powietrze i jest cisza - dźwięku nie ma, więc tak jak pisałem dźwięk pojawia sie tylko kiedy klima nie ma za dużo do roboty, może włącza sie i wyłącza?



Poza tym dźwiękiem nie ma problemów, klima chłodzi ok, nic nie śmierdzi. Klima jest 1-strefowa



Może ktoś pomóc? Ew. polecić jakiś dobry serwis klimatyzacji z Opola lub okolic?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wylaczonej jest cisza. Jak wystepuje ten dzwiek i wylacze klime przyciskiem AC tez robi sie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...