Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klimatyzacja - dziwny, wkurzający dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,



Mam mały, ale wkurząjacy problem z klimatyzacją. Auto kupiłem z uszkodzoną sprężarką (byla cała uwalona na zielono - ponoć zalana czynnikiem, który barwi). Najpierw wymieniłem sprężarkę na używaną z allegro, ale dość mocno hałasowała, podejrzenie padło na sprężarkę, więc, kupiłem nową sprężarke Denso - wkurzający dźwięk był cichszy, ale nadal był...



Mechanik co prawda nie płukał układu, ale zapewnił, że było czyściutko i że żadnych opiłków nie było...



Dźwięk slychać chyba ze środkowych nawiewów - ale jak je zamknąć to nadal jest, więc generalnie gdzieś ze środka ;) Dźwięk pojawia się i znika, czasem pulsuje - jakby szum, szmer, hmm albo tarcie. Próbowałem go nagrać, no ale niestety nie mogę wyłączyć funkcji usuwania szumu w mojej komórce, więc nagranie jest dość mocno zdeformowane. Nagrywalem na luzie (niestety komórka dośc mocno wycieła odgłos silnika) - słychać tak co 8-10 sekund ten dźwięk całkiem wyraźnie. Jak wyłącze klimatyzacje przyciskiem AC - oczywiście dźwięk natychmiast znika.



http://www.filedropper.com/record0006



Czasem jak delikatnie dodam gazu - to dźwięk jakby pracuje z obrotami silnika - więc podejrzenie znowu, że to jednak wina sprężarki, ale:



Najdziwniejsze jest, że ten dźwiek pojawia sie tylko wtedy, kiedy klimatyzacja nie ma za dużo do roboty - temperatury zew ok. 22C albo mniej.... Kiedy jest cieplej i sprężarka ma robote - jest cicho. Podczas ostatnich upałow było cały czas cicho... To jest dla mnie najbardziej interesujące?



To napewno nie jest wentylator - kiedy ustawie siłę nawiewu na 2 lub 3 - dźwiek dalej się pojawia, następnie jak ustawie klime na MIN - klima zacznie pracować na full - i znowu zmienie siłę nawiewu na 3 - leci delikatnie zimne powietrze i jest cisza - dźwięku nie ma, więc tak jak pisałem dźwięk pojawia sie tylko kiedy klima nie ma za dużo do roboty, może włącza sie i wyłącza?



Poza tym dźwiękiem nie ma problemów, klima chłodzi ok, nic nie śmierdzi. Klima jest 1-strefowa



Może ktoś pomóc? Ew. polecić jakiś dobry serwis klimatyzacji z Opola lub okolic?


Opublikowano

A przy wylączonej klimie jest cisza?

Opublikowano
  • Autor

Przy wylaczonej jest cisza. Jak wystepuje ten dzwiek i wylacze klime przyciskiem AC tez robi sie cisza.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.