Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem przy zmianie skrzyni na manual

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam
a wiec zacznę od początku mam audi a4 b5 2.8 quattro 98r. 193KM (kremowe), kupiłem ją z automatyczną skrzynią biegów jeździłem jeździłem i padła. Automat wyzioną ducha a więc postanowiłem zmienić na manualną skrzynie w tym celu kupiłem cały drugi samochód audi a4 b5 i tu uwaga miało być 2.8 ale jest 2.6 (czerwone) bo ktoś zmienił silnik podobno skrzynia jest ta sama oczywiście też quattro 95r. Wszystko szło git koło zamochowe włożyłem z czerwonego ominełem blokadę rozrusznika moje audi kremowe kręci rozrusznikiem ale nie ma iskry. Wiec co szukam, okazało się że mam błąd na vag-u pokazało że czujnik położenia wału korbowego, i błąd sterownika automatycznej skrzyni. No to przekodowałem sterownik silnika błędu skrzyni nie ma już ale czujnik. Zaczyna się robić ciekawiej :D czujnik jaki miałem przy automatycznej skrzyni biegów w kremowej audi http://www.directupload.net/file/d/4045/pnzb9s9s_jpg.htm

tak jak na zdjęciu czyli z szarą wtyczką i krótkim czujnikiem oblanym plastikiem a wiec myślę że nie będzie działał prawidłowo bo teraz jest inne koło zamachowe. A audi czerwone te co miało manualna szkrzynie biegów od nowości miało

http://www.directupload.net/file/d/4045/hf6b5jg8_png.htm

taki czujnik z czarną wtyczką i dłuższym metalowym czujnikiem który był zamoczony w oleju czytał obroty bezpośrednio z wału korbowego
Teraz moje pytanie jak to rozwiązać? silnik nie ma informacji o obrotach dlatego nie daje iskry
Czy u mnie z wału korbowego będzie sygnał ? jest tam jakaś koronka czy coś w tym stylu ?
Czy koło zamochowe od silnika 2.6 jest inne niż w 2.8 ?
jak to rozwiązać ? przerobić czujnik ? są inne wtyczki
Czy inne koło zamochowe od 2.8
Przecież są a4 w manualu 2.8 i te w quattro
Pomóżcie !!!


Nikt nie potrafi mi pomóc ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Silnik 2.6 i 2.8 maja raczej inne czujniki położenia wału a i być może inne koła zamachowe sprubuj założyć orginalny czujnik położenia wału z manuala 2.8

Opublikowano
  • Autor

Teraz zamówiłem właśnie z ACK się okaże jutro ;-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.