Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika


Patryk1533

Rekomendowane odpowiedzi

Siema od 2 dni cis dziwnie chalasuje po lewej stronie silnika koło filtra powietrza. Dźwięk jakby coś się zacieralo. Pojęcia nie mam co to może być. Dźwięk jest dosyć głośny gdy auto stoi na wolnych najgłośniej na zimnym silniku jak ja dosyć mocno przygazuje to chalasuje ustaje gdzieś na ok minutę potem znowu. Jak silnik jest ciepły to cicho chalasuje. Natomiast w trakcie jazdy jest cisza. Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli włączyć duże obciążenie prądu typu grzane stołki, szybę tylną, dmuchane na max to zmienia ton hałasu? Może alternator się kończy znaczy łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zlokalizowany. Rolka po której chodzi pasek się skończyła, chodzi na lewo i prawo jakby miała zaraz odpaść. Wiec teraz nie zostaje mi nic innego jak ściągnąć cały pas przedni i to ogarnąć bo chyba inaczej tego nie zrobię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lekko odchylić przedni pas chłodnic i można to wymienić. Niestety zderzak trzeba i tak zdjąć.

Edytowane przez mariusz-jagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, poradziłeś już sobie z problemem???

Padł alternator ale już ogarnięte zatarły sie łożyska. Ciężko było go wydostać ale dałem rade. Pod koniec sierpnia oddaje auto do mechanika który mi ma wyciągnąć silnik i przynieść do mnie do warsztatu i zaczynam juz konkretną zabawę z silnikiem :) mierze w 400KM ciekawe czy się uda bez turbo i kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego teraz zaczynam walkę z silnikiem :)

Tak z ciekawości, byłeś na hamowni sprawdzic przed wyjściem silnika ile pokaże????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego teraz zaczynam walkę z silnikiem :)

Tak z ciekawości, byłeś na hamowni sprawdzic przed wyjściem silnika ile pokaże????

Pojadę dzień przed oddaniem do mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie do właścicieli BBK jak u was ze sprzęgłem? Bo mi coś zaczyna brać przy końcu ale nie ślizga się ani nic, jedzie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać :-) wyjmiesz skrzynie to zobaczysz... ;-) u mnie było zmasakrowane a normalnie pracowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi to być sprzęgło, może to być docisk :wink: zrzucisz skrzynię zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...