Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciek oleju z tyłu głowicy czy to czujnik G2/G62?


mati008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rozebrałem wczoraj dolot w raz z filtrem powietrza by dostać się do łączenia katalizatora z tłumikiem (poszła złączka elastyczna) ale to nie ważne. Znalazłem z tyłu głowicy czujnik zielony czy to czujnik G2/G62? a mianowicie chodzi mi o to że on wchodzi w króciec który dalej wchodzi w głowicę przykręcony jest jedną śrubą bodajże m6 i z pod tego leci mi olej. Audika pochodziła mi może dwie minuty i mialem mokre dwa palce od oleju. Bierze olej jak każdy alt więc myślałem że idzie on w dolot lecz jest suchy a tam z tylu mam cały silnik w oleju. Więc zmierzam do tego żeby ktoś mi wytłumaczył w jaki sposób jest tam to uszczelnione i jak to rozebrać by uszczelnić w razie co?

Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g62 to chyba od wody więc olej tamtędy raczej nie leci. nie wiem jak w 2.0 alt ale w 1.8t lubi się sączyć spod napinacza łańcuszka rozrządu i wtedy wygląda to trochę jakby g62 się pocił i na skrzynie nawet spływa. zrób zdjęcie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może zrobie i wrzucę wieczorem po 18 dopiero będę w domu to wrzucę, a gdyby to napinacz to jak to rozebrać?

Edytowane przez mati008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2.0 ALT jesli leci ci z tylu to pewnie spod nastawnika wariatora. Nowa uszczelka to koszt 16zl w ASO. Wymiana moze byc troche kłopotliwa ze wzgledu na trudno dostepne sruby oraz to ze zawor moze nie chcieć wyjść z wariatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak najprawdopodobniej to jest to niestety nie bedzie robione już to przeze mnie bo w niedziele oddałem ją w inne ręce z ciężkim sercem, chodź miała swoje mankamenty to jest piękne auto oby im służyła. Dziękuje za pomoc:) ( szukam ładnego avanta w dieslu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...