Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 arg falowanie obrotow, spadek mocy


Naziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Panowie, moj silnik od jakiegos czasu zachowuje sie dziwnie.

1. Przy odpaleniu nawet jak jest cieplo to trzyma go jakis czas na ssaniu pozniej obroty spadaja do 900 obr/min i wystepoje delikatne falowanie obrotów, jak rowniez podczas pracy wystepoje takie delitane bojanie silnika jakby sie dlawil.

2. Podczas dodawnia gazu slychac cos w rodzaju syczenia i wystepuje opznienie reacji na gaz, wogole dodam ze auto slabo przyspiesza i nie jest tak zwawe jak powinno byc.

3. Podczas zmiany biegow np 1 na 2 i 3 jest takie dziwne szarpniecie ktorego wedlug mnie nie powinna byc.

Autem jezdze pol roku i od niedawna sie cos takiego dzieje dodam jescze ze czasami jak go zgasze gdy sie zagrzeje to mam problem z odpaleniem i musze go krecic chwile by zaskoczyl.

Prosze wa o pomc moze ktos mial podobny przypadek i udalo mu sie to naprawic nie chce narazie jechac do mechanika bo zadnych specow w okolicy nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAG i zobacz czy coś pokaże, możliwe że czujnik temp. strzelił, dodatkowo w blokach spr. jakie ma wartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelnosc dolotu, wyczyść przepustnice, sprawdź odme.

Objawy tylko na gazie czy na paliwie też?

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to co napisałem, zrób adaptację przepustnicy po czyszczeniu, popatrz gdzie syczy, jak nic nie pomoże to na regulację do gazownika.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zdiagnozowanie syczenia :) szczelny dolot musi być :)

Pęknięta odma to również nieszczelny dolot [emoji14]

Jeżeli przepustnicy nie czyściłeś to też tylko na + wyjdzie [emoji14]...

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo a tutaj znalazlem filmik z identycznym problemem jak moj odnosnie tego syczenia


Ok odpiolem przepustnice, podpiolem, zaadaptowalem ale syczenie jak bylo tak jest. Ustalilem tylko ze dzwiek ten dochodzi wlasnie z okoloicy przepustnicy ale nie moge zlokalizowac dokladnie skad. Jesli chodzi o odme to niestety ale jakbyscie mogili mi ja pomoc zlokalizowac bo nie wiem dokladnie w ktorym miejscu ona sie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność dolotu, czyli psiuknij plakiem i zobacz czy silnik będzie szalał, dodatkowo zobacz może VAG coś pokazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...