Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie/tarcie przy wciśniętym sprzęgle


BadBart

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Podczas postoju auta kiedy wciśnę sprzęgło słychać mocne tarcie/stukanie (tylko jak wciskam sprzęgło). Poczytałem troche o tym na forum i jedni mówia że to łożysko inni że dwumas ale 30 000tys km temu dwumas wraz ze sprzegłem był wymieniony. Dlatego pytam gdzie szukac przyczyn i czy moge narazie autem jeździć bo przesiaduje poza granicami kraju i chciałbym to dopiero w Polsce zrobic ??

Edytowane przez BadBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Podczas postoju auta kiedy wciśnę sprzęgło słychać mocne tarcie/stukanie (tylko jak wciskam sprzęgło). Poczytałem troche o tym na forum i jedni mówia że to łożysko inni że dwumas ale 30 000tys km temu dwumas wraz ze sprzegłem był wymieniony. Dlatego pytam gdzie szukac przyczyn i czy moge narazie autem jeździć bo przesiaduje poza granicami kraju i chciałbym to dopiero w Polsce zrobic ??

Zapytaj mechanika czy wymienili też łożysko oporowe bo to są objawy łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ten temat bo chyba każdego będzie to dotyczyć prędzej czy później

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291436-stukot-na-biegu-jalowym-luz-lozyska-polosi-w-skrzyni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem gdy wcisnę do końca sprzęgło to słyszę taki jakby metaliczny stukot w okolicach silnika, wie ktoś co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie u siebie w a4 b8 2.0 TDI 143. Najbardziej słychać z samego rana przy mroźnych porankach. Przy wciśniętym sprzęgle na postoju nie słychać , dopiero jak jadę na 1 i 2 biegu to przy zmianie biegu i wciśniętym sprzęgle terkocze, nie mogę sobie z tym poradzić co to może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...