Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

audi a4 b7 2.0 tdi BLB 160000 km

Witam mechanik zalal za duzo oleju i pojawil sie wyciek .na bagnecie jest 2 milimetry ponad maximum.

Jaka uszczelke trzeba wymienic? Czy wymaga to natychmiastowej naprawy? prosze o porady

zalaczam zdjecia:

Pozdrawiam Adam

http://postimg.org/image/f1lzb7s71/

http://postimg.org/image/nz6p8kkn1/

http://postimg.org/image/ktm3id20t/

http://postimg.org/image/td5hg4ad9/

http://postimg.org/image/4l5v8vt6l/

Opublikowano

2mm powyzej max to żaden problem...

Opublikowano
  • Autor

2mm powyzej max to żaden problem...

hmmm teraz jest powyżej 2 mm a ile było wczesniej ??? :facepalm:

Panowie wciąż nie wiem czy wymaga to natychmiastowej naprawy ???

I Co wymienic by powstrzymac wyciek??? :(

Witam,dzisiaj odlałem nadmiar oleju za pomoca weżyka,bagnet wskazuje minimalnie pod max.

Zdjelem oslone paska rozrządu ,jest sucho. Wydaje mi sie ze leci z uszczelki pomiedzy kolektorem z lewej strony a blokiem silnika.

Może te zdjecia pomogą odpowiedziec na moje pytania,zdjecia z góry i z pod silnika... Czy wymaga to natychmiastowej naprawy i jakie moga byc skutki gdy pojeżdzę tak z 2 miesiace?

Dziekuje za pomoc

Adam

http://postimg.org/image/6fjmtde2l/

http://postimg.org/image/9zjcoekxp/

http://postimg.org/image/gr9rr99x9/

http://postimg.org/image/h5b3quu0t/

http://postimg.org/image/42fh7l3st/

Opublikowano

Umyj to najpierw wszystko pojezdzij trochę i zobacz skąd leci.najpewniej nie jest to wyciek oleju po nalaniu oleju jak napisałeś.

Umyj dokładnie silnik i prawdo podobnie leci tak spod pokrywy zaworów,to co wyleci osadza się na dole silnika i z pędem wiatru rozwiane jest po całym dole silnika.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam po umyciu silnika i przejechaniu 700 km, olej nadal zbiera sie na dole kolektora dolotowego,tak jakby cieklo z uszczelki pod kolektorem .Dzisiaj zdjelem wąż dolotu powietrza i znalazlem tam olej ,niby nie dużo ale czy to normalne? załaczam zdjecia.

Dziekuje za pomoc Adam

http://postimg.org/image/kw98kcsql/

http://postimg.org/image/yrc4gkcjh/

http://postimg.org/image/5dge0z9tp/

http://postimg.org/image/bfo0rgy9p/

SotoM wybieram sie na wakacje do domu mieszkam w Szczecinie ,myslisz że moge z tym spokojnie jechać.?

Znasz jakiś dobry warsztat w Szczecinie?

Opublikowano

Znasz jakiś dobry warsztat w Szczecinie?
Sotom jest ze Szczecina przecież....
Opublikowano
  • Autor

Właśnie to pytanie było do niego, boję się jechać na kołach z tym wyciekiem to 2000 km w jedną stronę.. Może jakieś sugestie?

Opublikowano

Olej w układzie doładowania to normalka. I gdzie pokazał się olej -najwyższy punkt od pokrywy walka rozrządu? Po zrobieniu 700km znowu tak samo wszystko jest zalane?

Przez ten czas po umyciu i uzupełnieniu oleju to przez te 700km coś dolewales

Edytowane przez SotoM

Opublikowano
  • Autor

Hej olej pojawił się tutaj:

http://postimg.org/image/nz6p8kkn1/

Przez 700 km nic nie dolewalem, przeważnie jazda w mieście może 150 km zrobione w trasie.Tak wszystko jest mokre tak jak przed umyciem.Nie kopci, mocy nie ubyło,

Na bagnecie ubyło może 2mm.

Opublikowano

To nie możliwe aby nieszczelności kolektora ssącego zalewała do około silnik. Zamieściłes foto prawej str.silnika-turbo rozrusznik... Kol.ssący jest z lewej.moim zdaniem to spod pokrywy się tak lyje olełum...

Jak będziesz w sz-nie to się odezwij

Edytowane przez SotoM

Opublikowano
  • Autor

Hej wyciek zlokalizowany, to z pompy tandemowej leci ropa. Teraz pytanie czy wystarczy tylko wymiana uszczelki pod pompą?

Opublikowano

Hej wyciek zlokalizowany, to z pompy tandemowej leci ropa. Teraz pytanie czy wystarczy tylko wymiana uszczelki pod pompą?

wystarczy...

Opublikowano
  • Autor

Dzięki :-)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jezeli ma pompe luka to niekoniecznie. One lubia sie rozszczelniac a zestawow uszczelek do nich brak. Ale jak bosch to wymiana uszczelki miedzy pompa a glowica pomoze ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.