Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny świst między 1,5 a 2,3 tyś obrotów


Jajeczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! jestem nowym szczęśliwym posiadaczem audi a4 b6 1.9 TDI. Po zakupie wymieniłem rozrząd, paski, filtry, oleje - części eksloatacyjne. Jakieś 2 dni po tych wymianach usłyszałem dziwny świst przy przyśpieszaniu między 1,5 a 2,3 tyś obrotów, wyżej dźwięk ustaje. Auto nie straciło na mocy. Ciekawe jest to, że jak autko stoi na luzie i mu gazuję, to nie ma takich niepokojących dźwięków. Świst jest nie bardzo głośny, ale słyszalny i przypomina coś jakby zasysało powietrze lub się napędzało. Jestem troche laikiem w kwestiach mechanicznych, boję się dać do mechanika bo mnie zaraz naciągną, jak myślicie co to może być, a może ktoś już miał taki przypadek ? Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaki to jest dzwiek?

U mnie np normą jest tzw "karetka"raz nawet jak wiozłem kolesia i mniej wiecej na wysokości jakiegos muru koleś rozglądał sie jak szalony :grin:

Jeżeli masz na myśli to o czym napisałem wcześniej to nie masz sie czym przejmować,dzwiek ten wydaje turbo.

Możesz z tym jeździć aż turbo nie padnie.

Jeżeli jest to typowe uciekające powietrze czyli sssssss to jest to nieszczelnosć w układzie doładowania którą trzeba naprawić.

Wszystkie inne dzwieki są juz objawami niepożądanymi.

Dla przykładu dodam ze u mnie w podobnym zakresie obrotów słuchać inny dzwiek a jeżeli te o których pisałem i raczej na pewno wirnik turbo jest już zużyty ale puki co nie wciąga oleju ładuje ładnie wiec olewka :decayed:

Jak pogrzebie to postaram sie dodać tutaj ten dzwiek.

Komplet logów zrób dla spokoju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten świst przypomina mi dźwięk wpuszczania powietrza do koła jak pompuje opony na stacji benzynowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet logow do oceny zrób,a tak na szybko szukaj przepoconych od oleju złączek,rur, itp w układzie doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią mi, że to turbina sie załącza i pompuje powietrze jednak dziwi mnie, że wcześniej nie słyszałem tego dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam ten sam objaw świszczy jak sie dodoaje gaz i troche zaczął dymic. Mysłałem ze to paliwo kiepskie. Jutro jade do mechanika i się okaże co i jak. Wstępnie mówił mi ze gdzies moze byc mała dziurka w jakiejs rurze i łapie fałszywe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świszczy ale nic nie dymi i na biegu jałowym jest to lekko słyszalne ale gdy już jadę to na kazdym biegu jest to głośny świst jakby gdzieś powietrze uciekało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...