Skocz do zawartości
IGNOROWANY

blaupunkt tokyo 110


webniety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa pytania, chce wymienić radio z oryginalnego chorusa na w/w z powodu że tylne głośniki przy głośniejszym słuchaniu zaczynają chrapać, dodam że głośniki z tylnej półki są podłączone do przewodów od przednich głośników, do kostki, za bardzo nie znam się w tym temacie ale wg. mnie jest to wina radia bo przydałby się wzmacniacz a w tokyo 110 jest i do tego 4x50W. Czy warto go kupić może ktoś posiada i czy to rozwiąże mój problem z głośnikami, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze żadne radio w rms nie da Ci 4x50. maksymalnie jest to chyba 4x22.

Na tylne głośniki w kostce iso masz miejsce, nie podpina się ich razem z przednimi, dzięki temu możesz mieć właśnie teraz problemy.

Jeżeli chodzi o radio, to myślę, że warto zmienić jeżeli Ci nie zależy na wyglądzie oryginału. Każde nowe radio będzie miało większe możliwości niż 17 letni oryginalny chorus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kostki tak już było i raczej nie będę kombinował bo nie znam się na tym, a w bagażniku i tak nie mam wzmacniacza ani subwoofera. Kwestia czy to 4x22 będzie w stanie w pełni zasilić wszystkie głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał w sumie podciągnięte 6 głośników (4 w przodzie i 2 z tyłu) pod 2 kanały z radia tylko przednie to prędzej czy później spalisz to radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej, tak zdaje sobie z tego sprawę ale po pierwsze musiałbym wziąć jakiegoś elektryka żeby sprawdził kable bo na pewno sam nie dam rady podpiąć kable z aku i doprowadzić do bagażnika, po za tym zakup wzmacniacza na pewno nie teraz, a radio mam okazje okazyjne kupić i zastanawiam się czy tokyo to zasili tak żeby nie chrapało liczę tylko na takie odp a nie w stylu patrz wyżej bo tak zdaje sobie z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem o zakładaniu dodatkowego wzmacniacza.

jak sam napisałeś radio masz 4x22w , wiec masz 4 kanały. Z tego co pisałeś to masz podpięte wszystkie głośniki jedynie pod 2 kanały, co jest złym wyjściem, bo obciazasz tylko niepotrzebnie końcówkę mocy w radiu i prędzej czy pozniej je spalisz.

wiec jeszcze raz. Z tylu radia masz kostkę zwaną ISO i w niej masz wyjście z radia na 4 kanały. Głośniki przednie osobno i tył osobno

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie padł wybór na kenwood kmm-101ry :) , radio miało wyjście standardowo na dwie kostki iso (jedna zasilanie itp, druga głośniki gdzie też już zrobiłem porządek przód i tył mają swoje kanały) choć wszystko pięknie gra mam jeszcze jeden problem, wyjmuje kluczyk i radio się resetuje, pytanie czy może wystarczy reset do ustawień fabrycznych i ustawienie wszystkiego od początku czy jest to raczej zabawa z kabelkami, prosił bym o szybką odpowiedź bo choć radio gra to za każdym razem trzeba wszystko ustawiać i jest to delikatnie mówiąc uciążliwe :kwasny:


po przeczytaniu instrukcji obsługi chyba wiem gdzie leży problem

Kenwood%20KMM-101AY_04-600x600.jpg

spróbuje zamienić czerwony kabelek z żółtym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...