Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimatyzacją i ogrzewaniem


emilos90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a więc zacznę od ogrzewania auto grzeje ale tylko na H1 i to nie zawsze a przy zmianie temperatury na np 28 stopni przestaje wiać ciepłym powietrzem i dalej wieje zimnym po upływie pewnego czasu czasami wieje ciepłym i na 28 więc ciężko znaleźć regułę. Z klimatyzacją jest tak, że bardzo słabo chłodzi (klimatyzacja była nabijana) przy temperaturze 30 stopni na zewnątrz muszę ustawić na panelu na LO żeby coś poczuć a i to dalekie jest od chłodu. Z panelu klimatronica odczytałem następujące błędy 3.2, 13.7, 50.3. Gdzie może być problem? Czy to wina klimatronica w tych modelach bardzo często się psują. Czy może jakiś czujnik padł? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiesz co wymienić i że trzeba sprawdzić klapę ;)

50,3 to jak dobrze pamiętam błąd pamięci, znaczy że jak zgasisz auto to pamięć klimatronika powinna być podtrzymana jeszcze przez chwilę żeby zapamiętać ostatnie ustawienia, u Ciebie gubi tą pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli rozumiem, że do wymiany jest panel klimatronica? A jak sprawdzić klapę?

Nie czemu?

03.2 Czujnik temperatury wewnętrznej, w desce rozdzielczej, ciągłe zwarcie

13.7 Klapa nogi/odszraniacz, czasem blokowana

Czyli czujnik w kratce wentylacji nadmuchu na szybę, albo kabel przetarty albo się skończył, no i silniczek nóg - możesz zrobić nastawy może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury wewnętrznej to ten?

pytanie-jak-sie-dostac-do_awc.blogi-5232

Jeśli chodzi o zrobienie nastaw to muszę skorzystać z vag i połączyć się ze sterownikami od klimatyzacji niestety jakiś czas temu chciałem to zrobić i wyskoczył mi błąd i nie mogłem się połączyć z klimatronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ten, jak masz kratkę w desce rozdzielczej tą co leci nadmuch na szybę na środku masz taki pół okrąg to ten ;)

A sprawdzałeś kabel? może się gdzieś przetarł czy coś? Albo może masz nie orginalne radio i ono blokuje komunikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik, o którym piszesz co się znajduje na kratce nadmuchu na szybę to nie jest czujnik nasłonecznienia? Radio mam nie oryginalne ale jest ono od początku zakupu auta czyli już klika dobrych lat a wcześniej nie było z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...