Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Dell N5010] Laptopy- jaki serwis najlepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję naprawić laptopa 15r, który ma zdiagnozowaną zepsutą kartę graficzną. Czy jest ktoś w stanie polecić serwisy, które zajmują się takimi rzeczami? Interesują mnie sprawdzone strony (wysyłka wchodzi w grę), a nie dokonywanie transakcji z typowym ,,handlarzyną'' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna w laptopie jest w 99% przypadków "przyklejona" do płyty głównej. W związku z tym uszkodzenie zazwyczaj oznacza ze pod wpływem czasu i temperatury luty puszczają. Naprawa polega na podgrzaniu płyty głównej aby luty na nowo złapały, jest to tak zwany rebaling.

Problem z tym jest taki ze zadko kiedy płyty po rebalingu wytrzymują więcej niż kilka miesięcy, a sama operacja zazwyczaj kosztuje około 500 zł.

Turaj pojawia sie pytanie czy sie opłaca ? ; p

Możliwe ze znajdziesz używana płytę główna sprawna za mniejsza kase i lepiej na tym wyjdziesz.

Jest jeszcze opcja ze grafika jest osobno ale takich laptopów widziałem może dwa a naprawiam ich sporo, wiec szansa mała.

Edytowane przez narkil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i teraz pytanie co robić... Z tego co mi wiadomo to wszystkie laptopy tak mają i najlepiej kupić komputer stacjonarny. Jednak na razie nie stać mnie na zakup nowego, więc muszę się zdecydować na naprawdę tego. Słyszałem również, że lepiej jest wymienić kartę graficzną na nową (nie wiem jakie są metody, oprócz rebalingu) niż wymieniać płytę główną na używaną, bo nie mamy pewności ile nam posłuży. Co o tym myślicie? :P


Oto taką wiadomość dostałem od nich

Nie.... Tylko i wyłącznie całkowita wymiana układu na nowy. Nie dać się nabrać na rebalingi reflowy itp itd bo nie winne są kulki pod układem tylko winne kulki na rdzeniu. I taka naprawa przeważnie działa max kilka tygodni. My wymieniamy jedynie układ na całkowicie nowy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferuję wymianę oraz 6msc pisemnej gwarancji. Cena 350zł

Natomiast inny serwis napisał, że metoda o której mówisz narkil to reflow. Oto wiadomość od niego:

Nie. Metoda, którą Pan opisuje to tzw. reflow. Reflow to nieprofesjonalna wersja naprawy, polegająca jedynie na podgrzaniu układu. Jeśli przynosi efekt, to zazwyczaj jest on krótki (często natomiast uszkadza układ bądź samą płytę główną). My stosujemy tzw. reballing czyli zdejmujemy układ graficzny, oczyszczamy go ze spoiwa, ponownie nakładamy kilkaset kulek cynowo-ołowiowych, a następnie wlutowujemy układ ponownie na płytę.

Na usługę reballingu dajemy 6 miesięcy gwarancji. W przypadku wymiany układu gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nie zgadzam się z tym że wytrzymują krótko. Jeśli naprawa została wykonana poprawnie wytrzymują do końca używania laptopa. Cena z wymiana układu na nowy(jedyna sensowna opcja) to w granicach 380-400zł(w zależności od układu) u mnie w mieście. No i gwarancja 6m to podstawa na takie coś.

Edytowane przez japycz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...