Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem ze sprzęgłem...


treczKu

Rekomendowane odpowiedzi

siema, mam juz od jakiegos czasu problem ze sprzęgłem... "bierze" przy samej górze, troche ślizga (jak sie dobrze zagrzeje)

Zauważyłem ze na lączeniu skrzyni ze silnikiem wychodzi olej ze silnika. Czy jest tam jakiś zimmering czy jak?

Czy ten wyciekający olej bedzie miał jakiś wpływ na sprzęgło? bo juz niewiem czy mam sie liczyć z wymianą sprzęgła czy to jest kwestia uszczelnienia?

Ktoś cos doradzi? :)

Zapomniałem dodać, pacjent a4 b6, 1.9 AWX:)

Edytowane przez treczKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony skrzyni na wyjściu wału korbowego jest uszczelniacz i z tego co piszesz puszcza olej. W skrajnym wypadku, przy dużym wycieku istnieje możliwość zaolejenia tarczy sprzęgła, ale to się raczej nie zdarza. Tak czy siak skrzynia jest do wyjęcia i trzeba wszystko obejrzeć, ale na moje masz już sprzęgło na ostatnich nogach i czeka wymiana kompletu sprzęgła+uszczelniacz wału korbowego+ ewentualnie koło dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odp...

w tym tyg biore sie za wymianke kompletu sprzegło+dwumasa...

ponoć to uszczelnienie to koszt rzedu 150-200zł, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uszczelniacz kosztuje właśnie od 150 zł wzwyż, cena zapewne bierze się z faktu, że uszczelniacz stanowi jedną całość z obudową.

Tak na pocieszenie, nawet średnio inteligentny szympans jest w stanie ten uszczelniacz założyć poprawni:, uszczelniacz ma w środku taką tuleję, która przy zakładaniu na wał zsuwa się i nie pozwała uszczelniaczowi się podwinąć, a dzięki temu, że położenie całości ustala obudowa nie da rady go krzywo wbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...