Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka poduszka silnika 2.0 TFSi ?


tdy

Rekomendowane odpowiedzi

hej

musze wymienić poduszki silnika ale ich cena w ASO zabija (1500pln). Probuje wstawić lemforder ale za cholerke nie moge stwierdzić jaki/jakie pasują.

Przejrzalem już większość internetu i nadal brak mi pewności.

Oryginalnie w moim aucie siedzi zestaw (dwie poduszki + mocowanie) - sprawdzone w ASO po VIN - o numerze 8R0 198 381 Q

W nim jedną z poduszek jest nr 8R0 199 381E, który można zastąpić Lemforderem 3474001, poduszka z czujnikiem.

Mechanik mowi, że obie poduszki u mnie są z czujnikiem (czyli z kabelkiem) i powinny być różne na lewą/prawą strone. Wiecie może jaki nr będzie pasował na strone prawą??

W opisie tego lemfordera raz pisze ze to strona lewa a raz nie ma strony wpisanej. Każdy zamiennik dla niego (innych producentów) jest przypisany tylko na strone lewą.

Nie mogę znaleźć odpowiednika na stronę prawą albo informacj wprost, ze ten lemforder 3474001 bedzie pasował na obie.

tutaj piszą - choć co prawda nie do końca wprost - że to jest i na strone prawa i lewą... zglupialem.

http://www.rockauto.com/catalog/raframecatalog.php?carcode=3003850&parttype=5552&a=www.google.pl%2BSearch%2Bfor%2B2009%2BAUDI%2BA5%2B2.0L%2BL4%2BTurbocharged%2BEngine%2BMotor%2BMount&blanktemplate=true

A tutaj z kolei kolejna niespodzianka:

http://www.rmeuropean.com/Part-Number/Engine-Mount-__8R0199381E_LEM_2CB14693.aspx

piszą, że oryginalny 8R0199381E jest na stronę lewą i że montowany elektronicznie, dodatkowo radzą aby wymieniać je parami i że na prawą strone pasuje taki: 8R0 199 381 AL.

Ten zaś wg moich poszukiwań to zwykła poduszka bez czujnika... co z kolei kłoci się z tym co mówi mechanik... To jaka poduszkę mam zamontować po stronie prawej?

Help, jak ktoś już przerabiał ten temat.

Edytowane przez tdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź numer tej prawej i bedziesz mieć wszystko na tacy

No wlaśnie obawiam się, że znajde na niej głowny nr 8R0 199 381 bez oznczenia literowego (widziałem takie na alledrogo)

liczyłem, że ktoś może ma to gdzieś zapisany nr lemfordera, który tam przypasi

Chyba sie nieco wyjaśniło,

link z postu pierwszego pokazuje części do Q5 - tak sie z google znalazlo

jak zmienie na A4 to wyglda to lepiej, przynajmniej wybór jest ograniczony do 2 par:

LEMFORDER 3474401 (lewa)
LEMFORDER 3474501 (prawa)
ale te są bez czujników wiec odpdaja, oraz:
LEMFORDER 3474001 (lewa, o niej już wiemy)
LEMFORDER 3474301 (prawa)

czy ktoś to może potwierdzić?

Edytowane przez tdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie wymiany poduszki lewej i tak:

LEMFORDER 3474001 lewa z czujnikiem

LEMFORDER 3474301 prawa z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie wymiany poduszki lewej i tak:

LEMFORDER 3474001 lewa z czujnikiem

LEMFORDER 3474301 prawa z czujnikiem

Napisałem do samego Pana Lemfordera, okazalo się, że oni w swoim katalogowaniu nie mają żadnej poduszki z czujnikiem do A4 2.0 TFSI , 132 KW z mojego rocznika (dziwne bo do 155KW już tak)

proponował mi tylko te podstawowe bez czujników 3474401 (lewa) i 3474501 (prawa).

Ale jak mu napisałem, że u mnie na pewno są z czujnikiem to poprosil o nr oryginalu, ponoć AUDI te poduszki 3474001 wkłada do głownie do automatów czy ale czasem doklada je w specjalnych pakietach do manualnych skrzyn.

Podałem mu nr ori 8R0 199 381Q i mi napisał, że w taki pakiet wg ich katalogu montuja w audi A5, manualna skrzynia z system START/STOP i wtedy odpowiednikiem tego pakietu są:

LEMFORDER 3474001 lewa z czujnikiem (ta sama co Ty podałeś)

LEMFORDER 3474201 prawa z czujnikiem (tutaj inny nr niż u Ciebie).

Kod mojego silnika i moc, skrzynia, start/stop są identyczne jak w opisie tych poduszek dla A5 wiec liczę na to że u mnie będzie to pasować.

Ale pewny do końca nie jestem bo gość się dość mocno wahał, łącznie z tym, że najpierw pisał, że numer 8R0199381Q odpowiada poduszce 3474301 z lewej strony i 3474201 z prawej strony

a potem zmienił (w kontekście tego samego silnika w A5) że numer 8R0199381Q odpowiada poduszce 3474001 z lewej strony a 3474201 z prawej strony. I taki komplet zamówiłem. Mam nadzieję, że przypasuje.

u ciebie spasowaly Twoje numery?

UPDATE 23.10.2015:

potwierdzam, w zestawie ori 8R0 199 381Q siedzą poniższe poduszki LEMFORDERA (obie z czujnikiem):

3474001 lewa

3474201 prawa

Edytowane przez tdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...