Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SHITERS - BMW E61 525D


SHITERS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Chciałbym przedstawić Wam swój nowy nabytek, ale najpierw, krótka historia.

Mam 22 lata, 7me (nie liczę busów) auto w moich rękach, 4 z nich to były Audi, 80B4, A4B5, A6C5, A4B6. Przewijała się także jakaś skoda i MB, ale od zawsze audi w moim serduszku.

W zamiarze miałem Audi A6C6, ale spojrzmy prawdzie w oczy, silniki w C6, przynajmniej do roku modelowego 2008, są mizerne, na ich tle silniki BMW wypadają bardziej korzystnie. Jedno jest pewne, następne auto będzie właśnie A6C6, ale rocznik 2008-2010, a tym czasem... ;)


Poprzednie auto:


2dfd83d26d67c89b.jpg


A4B6 2004 1.9TDI BKE


Obecnie:

BMW E61 525d 177km


Autko z pierwszych rąk, prywatnie kupione od Niemca, osobiście.

Bez przeszłości wypadkowej, w oryginalnym lakierze, poszanowane.


Plany na modyfikacje:

- Xenon

- Mpakietowe fotele

- Mpakiet kierownica

- Gałka Mpakiet

- Shadow Line

- Rolka styling 128 19 cali

- Program, hamownia - docelowo 210/220km 450/470nm - potem? Pomyślimy.

+ inne, które wyjdą w trakcie użytkowania.


Wykonane naprawy/modyfikacje:

- Zderzak przód ze spryskami (znalazłem w świetnym stanie, odrazu poleciał na auto), mod pod xenon.

- Zmienione kompletne sprzęgło + dwumas (zestaw LUK)

- Nowa odma, świece, filtry

- Zaślepione klapki kolektora

- Zakupione rolki, narazie styling 120 z 6er, 18 cali et 14 245 przód i et 12 275 na tył


Obecnie autko stoi na czarnych 16, z zimówkami.

Przebywam za chlebem za granicą, rolki leżą w PL.

Wszelkie plany, modyfikacje będę realizował po powrocie.


Zdjęcia, narazie musicie się posiłkować takimi : )


5360f46df632644c.jpg


32853a33cd075521.png


245a126df7409388.jpg


37459352446e0498.jpg

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku jest samochód ?

Ładnie wygląda w srebrnym kolorze - z Shadow Line będzie jeszcze lepiej :thumbup1:

Prawko masz pewnie od 4 lat - opłaca się zmieniać samochód mniej więcej co pół roku ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa 2004 roku ;)

Auta przychodzą i odchodzą, niektóre trzymałem jeszcze krócej niż pół roku, a A4B6 miałem aż 14 miesięcy. Zdarzało mi się mieć 2 auta na raz ;)

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny ładny bedzie jak założysz m pakiet, navi masz professional? Z dużym ekranem? płytki do mapy możesz sobie na Allegro zapodać najaktualniejsze za ok 200 zł, chip u mnie wyszedł 205 km a mam identyczny silnik, wiec pewnie porównywalnie wyjdzie u Ciebie, z tym, ze ja mam automat to moze delikatnie odbiegać

Powodzenia w modach, sprawdź autko przy odpalaniu czy nie faluje bo jeśli tak to przed zima czeka cie wymiana a najlepiej regeneracja sterownika świec

A jeszcze odnosnie chipa, jeśli wywalalbys przy okazji dpf to niech ci dobrze program napiszą, bo mi podobno trochę zj***li i kopci na wolnych obrotach. Byłem pytałem, najlepiej musiałbym podjechać i robic na nowo , zeby problem zniknął

M pakiet mozna samemu ogarnąć, gdzies mam na maila instrukcje

zderzaki i progi pozdejmować nie jest problemem

Lampy jak bedziesz zmieniał polecam zabieg jaj u Tomka i założenie poliftowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się zakładać zewnętrzny Mpakiet, ze wzgledu na kolor, który jest dosc ciezki do dobrania (ogolnie srebrne).

Cud stałby się gdybym znalazł w kolorze.

DPF niecałe 10k temu zmieniony w serwisie na fabrycznie nowy, więc pewnie zostaje. Co wyjdzie z programu nie wiem, narazie gadałem tylko ze swoim "tunerem".

Auto jest po diagnostyce, nie wykazuje falowania itp. nie ma najmniejszych problemów z rozruchem itp. Robiłem dość duży serwis, dwumas, klapki itp. i zostało wszystko sprawdzone. Po prostu mechanik sprawdził co jest do zrobienia, od deski do deski i zostało wszystko zrobione, narazie nie muszę nic robić i jest mi z tego powodu bardzo miło, że tak mało "wyszło" - jak narazie nie zapeszając.

Navi mam małą niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to masz spokoj z dpf, czyli ogólnie zakup sie udał

Ja tez mam z tego roku co Ty, tez szło kupić cos młodszego, ale niestety nic pewnego

Dobrze, ze sprawdziłeś autko, bo podobno mozna niezle wtopić

dobry lakiernik nie ogarnie koloru? Srebrny ładny w m paku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wolałbym sedana, ale nie będę biedował, na wakacje na pewno się przyda ;)

Pracowałem troche w lakiernictwie, cieżko jest z dobraniem sreberka nawet na w pełni profi mieszalnikach. Preferuje wsadzać ori w kolorze.

Młodsze, nie znaczy lepsze, rocznikiem się nie jezdzi. Dobre e60 kosztuje 32-35k minimum, mlodsze sa odpowiednio drozsze. Wazne aby e60 nie miała strzała, bo potem są kwiatki :)

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie się prezentuje, jeszcze dyfuzor dać na czarno, zeby był bardziej widoczny.

Jestem przekonany co do Mpaku, ale musiałbym go trafić po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez u siebie myślałem zeby dyfuzor malnąć na czarno ale szczerze mówiąc wydaje mi sie, ze lepiej w kolorze

Moze w m5 faktycznie to wyglada gdzie masz 4 rurki z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec założył, chciał tez zrobic shadow line. Debil pomalował listwy srebrne wokół szyb na czarno, i zaczęło to pękać, kupiłem oryginalne shadow i założyłem, ale tylko wokół szyb, w miarę to wyglada teraz, choć pare detali brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec założył, chciał tez zrobic shadow line. Debil pomalował listwy srebrne wokół szyb na czarno, i zaczęło to pękać, kupiłem oryginalne shadow i założyłem, ale tylko wokół szyb, w miarę to wyglada teraz, choć pare detali brakuje

Dlaczego od razu debil ? Dużo osób maluje te listwy - trzeba po prostu zrobić to dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie debil, bo zrobił to chyba sam pędzlem, a te listwy naprawdę mozna zdjąć z auta i w miarę profesjonalnie to ogarnąć. Poprzecieral papierem ściernym i na to prysnął farba z puszki w taki sposób, ze nadawały sie tylko na śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak juz zmieniłem wózek dziecka na spacerówkę i przeprowadziłem sie gdzie indziej, jak juz człowiek nie potrzebuje kombi to z chęcią by sie przesiadł na jakiego sedana. E60 niestety tez tylko w m pakiecie wyglada pięknie. Ostatnio rzucił mi sie w oczy taki sam kolor jak kolegi w temacie srebrny na 19" w m pakiecie piękna sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzi plasti dip z tych listew, podczas mycia czy wycierania to juz w ogóle przerabiałem to, wcale estetycznie nie wyglada taki czarny mat wokół szyb po zastosowaniu dipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dipa na nerkach chromowych już drugi rok i jest jak najbardziej ok... poza jakimś małym opryskiem od kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny plastidip nie ma szans zeby zszedł od mycia.

Miałem go nawet na słupkach B w skodzie fabii, w miejscu w ktorym czesto sie za drzwi podczas otwierania łapie i w pol roku zero sladów. Na grilu w audi miałem 14 miesiecy i jak sprzedawałem był taki jak kładłem ;)

Dobrze polozony plastidip trzyma jak cholera i czasami jej problem gdy chce się go zerwać, naprawdę.

Narazie to jest pomysł, co wykonam jeszcze nie wiem, oczywiscie najchetniej ori shadowline :lol:

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...