Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ile oleju pomieści ADR?


adam_kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Znajomy ma własnie ten silnik 1,8 ADR 1997 AUDI A4.

Wlał 3 l oleju i ma już na bagnecie MAX. Podejzenie padlo na nieoryginalny bagnet. Kontrolka oleju nie swieci sie wiec wydaje sie byc OK, ale spokoju nie daje mi fakt że do mojego motoru wlałem 3,8l oleju i poziom mam taki sam. Dlugość bagnetu jednak jest inna. Czy to normalne że jest taka roznica w pojemnosciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie. Znajomy ma własnie ten silnik 1,8 ADR 1997 AUDI A4.

Wlał 3 l oleju i ma już na bagnecie MAX. Podejzenie padlo na nieoryginalny bagnet. Kontrolka oleju nie swieci sie wiec wydaje sie byc OK, ale spokoju nie daje mi fakt że do mojego motoru wlałem 3,8l oleju i poziom mam taki sam. Dlugość bagnetu jednak jest inna. Czy to normalne że jest taka roznica w pojemnosciach?

Do ADR jak wlejesz 3,8 l oleju to masz tak 2mm pod MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądra książka mówi

iloscolejuzn7.th.jpgthpix.gif

to wszystko sie zgadza... przy 3,5 litra masz równo miedzy min a max :] wiec z tym 3,8 nie skłamałem... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądra książka mówi

iloscolejuzn7.th.jpgthpix.gif

to wszystko sie zgadza... przy 3,5 litra masz równo miedzy min a max :] wiec z tym 3,8 nie skłamałem... :wink4:

celowo wrzuciłem ten screen żeby kolega nie przelał oleju bo to jak pewnie dobrze wiesz dobre dla silnika nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowo wrzuciłem ten screen żeby kolega nie przelał oleju bo to jak pewnie dobrze wiesz dobre dla silnika nie jest

Jak wleje te 3,8 nic sie nie stanie bo jak pisałem będzie 2-3 mm pod MAX a wiec bezpiecznie dla silnika. Przedział min-max jest norma i w całym zakresie jest bezpiecznym poziomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Do mojego AVV weszlo dokladnie 3,8 litra (dziwne tylko dlaczego w zadnej ksiazce nie ma nic o tym silniku :))

Ale kolega wlal pierwotnie do ADR prawie 4 litry i bylo duzo ponad max na bagnecie, po ulaniu prawie litra stan sie pojawil miedzy kreskami. Zlal wszystko z silnika i wlal od nowa 3 litry co dao stan pomiedzy kreskami bagnetu.

Możliwe że nie cały olej schodzi z silnika? Ale gdzie by sie mogl zbierac w takiej ilosci?

Błędem było że nie sprawdzil ile pierwotnie wylal z silnika przed wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlal wszystko z silnika i wlal od nowa 3 litry co dao stan pomiedzy kreskami bagnetu.

Możliwe że nie cały olej schodzi z silnika? Ale gdzie by sie mogl zbierac w takiej ilosci?

Błędem było że nie sprawdzil ile pierwotnie wylal z silnika przed wymiana.

Odpowiedz brzmi w filtrze, a reszta nie zdążyła ścieknąc

Dlatego zawsze jak wymienia sie olej wlewa sie okreslona ilosc, odpala na chwile w celu rozprowadzenia sie oleju, odczekasz az spłynie z gornych czesci silnika, sprawdzasz poziom i (z reguly go uzupelniasz) badz jesli jest ok to zostawiasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowna wymiana oleju wraz z filtrem i ponownie 3 litry i jest max. Padło podejrzenie że może poprzedni właściciel kombinował coś z miską olejową.

Na misce jest oznaczenie: 058 103 603 A

Czy po tym kodzie ktoś może mi powiedziec czy to oryginalna miska do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na misce jest oznaczenie: 058 103 603 A

Czy po tym kodzie ktoś może mi powiedziec czy to oryginalna miska do tego silnika?

w/g ETKA w silniku AVV z 2000 r powinno byc: 053 103 598 B

vxdj1409635539b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na misce jest oznaczenie: 058 103 603 A

Czy po tym kodzie ktoś może mi powiedziec czy to oryginalna miska do tego silnika?

w/g ETKA w silniku AVV z 2000 r powinno byc: 053 103 598 B

vxdj1409635539b.JPG

Dzieki za szybką odpowiedz, ale akurat rozchodzi sie o audi kolegi ktory ma motor 1.8 ADR z 1997r.

Można prosic o taki PS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedz, ale akurat rozchodzi sie o audi kolegi ktory ma motor 1.8 ADR z 1997r.

Można prosic o taki PS?

ADR - 1997 r. 053 103 598 D

uvwx2102215921i.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedz, ale akurat rozchodzi sie o audi kolegi ktory ma motor 1.8 ADR z 1997r.

Można prosic o taki PS?

ADR - 1997 r. 053 103 598 D

uvwx2102215921i.JPG

Czyli coś jest kombinowane i to moze być przyczyną zbyt małej ilości oleju jaka miesci się w tym silniku jak mniemam.

Tak na marginesie co to za program z ktorego pochodzą te PS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...