Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5] Jak wymienić przegub

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chcialbym pierwszy raz zrobi cos sam w swoim aucie, mam problem z przegubem podczas jazdy sie popsul... moglby mi ktos wytlumaczyc jak go wymienic? audi a4 95', prawy przegub. :a4fan:

edit by Murzyn:

kolego zapoznaj sie z regulaminem pkt 1i2. zglos sie pozniej po odblokowanie tematu

Opublikowano

Odkręcasz śrube centralną , poluzowujesz śruby w kole , podnosisz auto , ściągasz koło , odkręcasz śrube z górnych wachaczy (tu często jest problem poczytaj było juz na forum o tym) , wyciągasz sworznie górnych wachaczy , odchylasz zwrotnice , włazisz pod auto , odkręcasz gwiazdką 6 chyba śruby mocujące półoś do skrzyni. Wyciągasz półośke na stół. Ściągasz gume na przegubie , zbijasz przegub jak idzie on do smietnika to możesz zrobić to odrazu młotkiem. Zakładasz nowy przegub , niezapominając o założeniu nowego zamka i podkładek i nowej gumy i smaru. Skręcasz wszystko analogicznie i cieszysz sie nowym przegubem. to tak pokrótce

Opublikowano
  • Autor

dzieki :bicz:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

bratpit,

A jak odkręcisz półoś od skrzyni to nic tam się nie rozsypie ani żadna uczelka się nie wyrwie. W książce "Sam naprawiam ..." jest opisane, że jest jakaś osłona która po odkręceniu półosi od skrzyni podlega wymianie na nową.

p_o_.jpg

Opublikowano
A jak odkręcisz półoś od skrzyni to nic tam się nie rozsypie ani żadna uczelka się nie wyrwie

Nic się nie stanie bo nie wyciągasz całej półośki ze skrzyni tylko ona jest przykręcana do elementu który jest w skrzyni

polos.jpg

Te wkręty się wykręca

Opublikowano

Zamiast zbijac przegub mlotkiem wystarczy wkrecic srube centralna (dzila jak sciagacz)

Opublikowano
Zamiast zbijac przegub mlotkiem wystarczy wkrecic srube centralna

Ale to metoda bez wyciągania z auta półosi

Opublikowano

Dzięki za podpowiedź.

Ale to metoda bez wyciągania z auta półosi
Co do tego to praktykowałem taką metodę i dlatego musze znowu przegub zmieniać bo jest tam ciasno, żeby wszystko dokładnie zrobić i rozerwało mi gumę po 10kkm.
Opublikowano

Dlatego metoda bratpit-a jest najlepsza :wink:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ile mniej więcej w warsztatach biorą za wymianę jednego przegubu ??? Kto wymieniał niech poda ile go skasowali.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.