Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Jak wymienić przegub


dazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym pierwszy raz zrobi cos sam w swoim aucie, mam problem z przegubem podczas jazdy sie popsul... moglby mi ktos wytlumaczyc jak go wymienic? audi a4 95', prawy przegub. :a4fan:

edit by Murzyn:

kolego zapoznaj sie z regulaminem pkt 1i2. zglos sie pozniej po odblokowanie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz śrube centralną , poluzowujesz śruby w kole , podnosisz auto , ściągasz koło , odkręcasz śrube z górnych wachaczy (tu często jest problem poczytaj było juz na forum o tym) , wyciągasz sworznie górnych wachaczy , odchylasz zwrotnice , włazisz pod auto , odkręcasz gwiazdką 6 chyba śruby mocujące półoś do skrzyni. Wyciągasz półośke na stół. Ściągasz gume na przegubie , zbijasz przegub jak idzie on do smietnika to możesz zrobić to odrazu młotkiem. Zakładasz nowy przegub , niezapominając o założeniu nowego zamka i podkładek i nowej gumy i smaru. Skręcasz wszystko analogicznie i cieszysz sie nowym przegubem. to tak pokrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratpit,

A jak odkręcisz półoś od skrzyni to nic tam się nie rozsypie ani żadna uczelka się nie wyrwie. W książce "Sam naprawiam ..." jest opisane, że jest jakaś osłona która po odkręceniu półosi od skrzyni podlega wymianie na nową.

p_o_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odkręcisz półoś od skrzyni to nic tam się nie rozsypie ani żadna uczelka się nie wyrwie

Nic się nie stanie bo nie wyciągasz całej półośki ze skrzyni tylko ona jest przykręcana do elementu który jest w skrzyni

polos.jpg

Te wkręty się wykręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Ale to metoda bez wyciągania z auta półosi
Co do tego to praktykowałem taką metodę i dlatego musze znowu przegub zmieniać bo jest tam ciasno, żeby wszystko dokładnie zrobić i rozerwało mi gumę po 10kkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej w warsztatach biorą za wymianę jednego przegubu ??? Kto wymieniał niech poda ile go skasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...